Точка зору: У світі достатньо пшениці. але не там, де потрібно


Точка зору: У світі достатньо пшениці. але не там, де потрібно

У світі зараз існує достатня кількість запасів пшениці, не дивлячись на те, що для задоволення всіх потреб може знадобитись перевозити зерно між континентами, наводить агентство Bloomberg слова старшого аналітика відділу злаків і насіння олійних культур британської Ради із розвитку сільського господарства і садівництва Джека Ваттса.

"Було б неправильно вважати, що запаси пшениці в цілому в світі зараз дуже мізерними, - заявив Д.Ваттс. - В США запаси на початок періоду більш ніж в два рази перевершують показник 2007 року". Саме це, за словами експерта, "робить світ значно приємнішим місцем, ніж він був в 2007 році".

"Пшениці цілком достатньо, - упевнений Д.Ваттс. - Просто вона не в тому місці, і її потрібно перевозити".

Експерт констатував, що в особі Росії цього року світ "втратив джерело найдешевшої пшениці". "Чи не став світ дуже покладатися на російську пшеницю? - задається питанням співрозмовник Bloomberg. - З континентальним кліматом, як в Росії, та інших країнах колишнього СРСР, не можна гарантувати виробництво".

На думку Д.Ваттса, у виграші від зернової кризи в причорномор'ї будуть в першу чергу США, якість пшениці в яких, ймовірно, буде вищою, ніж в країнах Євросоюзу. Недоліком США буде лише відносна вища вартість перевезення пшениці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua