Папаіка: На сьогодні заборгованість із ПДВ становить 2,9 млрд грн


Папаіка: На сьогодні заборгованість із ПДВ становить 2,9 млрд грн

На сьогоднішній день заборгованість із ПДВ складає 2,9 млрд грн. Про це на брифінгу повідомив голова Державної податкової адміністрації України (ДПАУ) Олександр Папаіка, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, у вересні більш ніж на 1 млрд грн. збільшилося відшкодування заборгованості із ПДВ "живими" коштами.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомляв, що за станом на 1 жовтня заборгованість із ПДВ становила 3 млрд грн. Азаров зазначав, що уряд виконав узяті на себе зобов'язання зі зменшення податку на додану вартість перед МВФ.

Зазначимо, що 1 жовтня ц.р. Папаіка доповідав, що заборгованість із ПДВ перед іноземними компаніями буде погашена до 10 жовтня.

Також 30 вересня ц.р. Азаров пообіцяв, що заборгованість із ПДВ перед польськими компаніями буде ліквідована до кінця року, і з наступного року проходить в автоматичному режимі.

Водночас 21 вересня ц.р. президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах заявляв, що підприємства задекларували до відшкодування 21 млрд грн. ПДВ з травня 2010 р. За його словами, інвестори пішли на покупку ПДВ-облігацій, якими уряд погашав заборгованість, сформовану до травня 2010 р., хоча прибутковість цінних паперів в середньому складає 5,5% на рік, а облігації випущені на 5 років.

Напомним, що деякі аналітики в середині вересня ц.р. прогнозували, що Міністерство фінансів, може зіткнутися з труднощами в питаннях покриття бюджетного дефіциту і відшкодування ПДВ без залучення зовнішнього фінансування.

Так, на їх думку, в серпні-жовтні заборгованість по відшкодуванню ПДВ накопичуватиметься в сумі порядка 3-4 млрд грн. в місяць (МВФ допускає період вивіряння заявок на повернення ПДВ в 60 днів, тому заборгованість, що з'явилася в листопаді-грудні, не буде визнана простроченою).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua