Експерт не виключає підвищення Нацбанком облікової ставки на 1-1,5% до кінця року


Експерт не виключає підвищення Нацбанком облікової ставки на 1-1,5% до кінця року

На думку експерта Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олександра Жолудя, існує велика вірогідність того, що до кінця року Національний банк України підвищить облікову ставку на 1-1,5%.

"Із врахуванням того, що до кінця року очікується прискорення інфляції, я вважаю, що підвищення облікової ставки до кінця року ймовірніше, ніж її збереження на існуючому рівні або зниження", - сказав Жолудь. Експерт повідомив, що за підсумками вересня інфляція очікується на рівні 2% (у серпні до липня - 1,2%), при цьому, за прогнозами МЦПД, за підсумками року інфляція складе близько 13%.

В той же час Жолудь повідомив, що Национальный банк може і не підвищувати облікову ставку, адже сьогодні в Україні облікова ставка не виконує тієї ролі, яку вона грає в економіках розвинених країн, а саме - робота впливу на вартість ресурсів, тому "питання зміни ставки не є критичним, і НБУ може не підвищувати ставку навіть при прискоренні інфляції".

Як повідомлялося, за даними Державного комітету статистики України, інфляція в Україні в серпні 2010 року в порівнянні з липнем ц.р.. склала 1,2%, з початку 2010 року - 4,3%. В порівнянні з серпнем 2009 року показник інфляції склав 8,3%, а в порівнянні з січнем-серпнем 2009 року - 9,2%.

За словами голови НБУ Володимира Стельмаха, при встановленні облікової ставки Нацбанк орієнтуватиметься на показник базової інфляції.

Базова інфляція (базовий індекс споживчих цін) в Україні в серпні 2010 року проти липня ц.р. склала 0,6%, за січень-серпень ц.р. - 4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua