Чому Німеччині варто вийти з ЄС?


Чому Німеччині варто вийти з ЄС?

"Хвиля крутих економічних заходів" може призвести до нової рецесії і нашкодити єдиній європейській валюті, переконаний нобелівський лауреат Джозеф Стігліц.

"Багато країн сьогодні передчасно скорочують бюджетні витрати. Це понизить загальний попит, і зростання серйозно сповільниться, що може призвести до другої хвилі рецесії", - заявив Стігліц в сьогоднішньому інтерв'ю газеті The Sunday Telegraph. "Можливо, Америка була причиною минулої глобальної рецесії, але Європа зараз веде до другої", - переконаний економіст.

Основними ворогами світової економіки зараз вважаються Іспанія і Греція. Рівень безробіття в Іспанії зріс до 20%, і деякі аналітики прогнозують, що незабаром це може перекинутися і на Грецію. Все це давить на єдину європейську валюту. "Перспективи євро дуже слабкі", - сказав економіст. Можливо, країнам варто просто відмовитися від експерименту з єдиною валютою, який зараз провалюється, "ніж продовжувати платити високу ціну у вигляді безробіття і людських страждань", заявляє Стігліц.

Втім, на думку Стігліца, є і інший спосіб убити двох зайців.

Якщо Німеччина вийде з єврозони, курс євро сильно впаде. Це допоможе не лише європейським експортерам, чиє виробництво значно здешевиться, але і призведе до нового сплеску попиту на продукти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua