Швейцарія посилить вимоги до капіталу UBS і Credit Suisse


Швейцарія посилить вимоги до капіталу UBS і Credit Suisse

Швейцарія збирається пред'явити до своїх найбільших банків ще жорсткіші вимоги, ніж пропонує Базельський комітет з банківського нагляду: банківський капітал UBS AG і Credit Suisse Group AG повинен буде складати не менше 19% їх активів, повідомляє агентство Bloomberg.

Базельський комітет вимагає від банків лише 10,5%-ної достатності капіталу.

До 2019 року швейцарські банки повинні будуть тримати не менше 10% капіталу в звичайних акціях в порівнянні з 7%, потрібними згідно з пакетом Базель III.

Швейцарські регулятори вважають таке посилення вимог одним з варіантів запобігання подальшим проблемам з фінансовою стійкістю банків у разі ослаблення економіки.

Сукупні активи UBS і Credit Suisse складають 2,6 трлн швейцарських франків ($2,64 трлн), тобто перевищують ВВП Швейцарії більш ніж в чотири рази.

"Швейцарія обов'язково повинна встановити суворіші правила, ніж інші країни. Через свій розмір два величезні банки створюють для Швейцарії суттєвішу загрозу, ніж аналогічні системотворчі банки в інших країнах", - стверджує керівник факультету торгівельного права університету Берна Петер Кунц.

Проте нові вимоги до швейцарських банків поки не стали реальністю: вони повинні отримати схвалення з боку уряду і парламенту країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua