Тимчасові адміністратори покидають банки


Тимчасові адміністратори покидають банки

Результат роботи тимчасових адміністраторів в Україні плачевний.

Якщо запитати звичайного українського громадянина, як він оцінює роботу тимчасових адміністраторів, відповідь однозначно буде негативною. Станом на 24 вересня, 14 банків з 26 проблемних перебувають у стадії ліквідації, 3 були націоналізовані, ще в трьох тимчасові адміністратори продовжують роботу і лише 7 банків відновили роботу в нормальному режимі.

При цьому ситуація в націоналізованих банках поки що далека від ідеальної: уряд витратив на їх підтримку майже 20 млрд грн., але і це не стало заставою фінансової стабільності фінустанов. Частка проблемних кредитів у державних Родовід Банку , банку "Київ" і Укргазбанку перевалює за 70% від загального обсягу кредитного портфеля. Більше того, в Родовід Банку досі працює тимчасова адміністрація (хоча фінустанова отримала державну підтримку - майже 8,5 млрд грн. - ще влітку 2009-го).

При цьому назвати життєздатним банк не можна: для відновлення роботи фінустанова потребує подальшої докапіталізації. Але грошей уряд не має. Втім, ліквідація Родовід Банку теж маловірогідна: у Фонді гарантування вкладів фізосіб всього 3 млрд грн., а коштів населення в Родовід Банку - 4,35 млрд грн. Державі все одно доведеться за свій рахунок дотувати фонд (наприклад, через видачу кредитів Нацбанком ).

За словами фінансового експерта Олександра Царука, в Україні робота адміністратора часто зводилася до пошуку нового інвестора, який вклав би необхідну суму для відновлення фінансової стійкості, або ж злиття з іншим банком. Більше того, в деяких випадках одним з головних завдань банкірів-рятувальників було виведення з проблемної фінустанови здорових активів на користь власників.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua