США погодилися пустити Росію до СОТ


США погодилися пустити Росію до СОТ

Росія і США врегулювали всі питання щодо вступу російської сторони до Світової організації торгівлі. Таку заяву зробив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін, виступаючи на VII щорічному форумі в Ялті.

За словами Кудріна, президенти обох країн мали у вересні завершити переговори і "розшивання вузьких місць" у відносинах Росії і США. "Вчора нам це удалося зробити", - підсумував Кудрін. Він додав, що тепер "головне навантаження і завершення роботи переноситься в робочу групу в Женеві".

Кілька днів тому стало відомо, що російська сторона різко прискорила переговори про приєднання до СОТ. Як повідомлялося в російських ЗМІ, в травні президент країни Дмитро Медвєдєв відзначив, що країні "набридло вже топтатися в передбаннику, намагатися вступити до цієї організацію", а в серпні дав доручення уряду країни завершити переговори щодо СОТ до кінця вересня.

27 вересня представники Мінсільгоспу Росії дали гарантії США і ще 19 державам, що держава відповідно до регламенту організації скоротить підтримку агропромисловому комплексу. Крім того, в частині відсутності експортних субсидій Росія вже відповідає вимогам СОТ.

Переговори з США були однією з останніх завад для Росії на шляху вступу до СОТ. У березні поточного року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін на зустрічі з держсекретарем США Хіларі Клінтон говорив, що для приєднання країни до організації їй залишилося вирішити три "неістотні" питання. Але що це за питання, Путін не уточнив. В той же час Клінтон відзначила, що США як і раніше підтримують вступ Росії до СОТ.

Росія безуспішно намагається стати членом СОТ з середини 1990-х років. Останні декілька років неодноразово повідомлялося, що російська сторона наблизилася до укладення фінальних домовленостей з організацією, та ця інформація жодного разу не підтверджувалася.

Вітчизняні прибічники вступу Росії до СОТ вважають, що членство в організації дозволить країні щороку додавати до ВВП один відсоток. Противники приєднання країни до СОТ побоюються, що росіяни почнуть віддавати перевагу імпортним товарам, а не російським, оскільки правила СОТ передбачають максимальну свободу торгівлі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua