Український валютний ринок спокійно сприйняв рішення Конституційного суду


Український валютний ринок спокійно сприйняв рішення Конституційного суду

Сьогодні, 1 жовтня, котирування гривні до долара на українському міжбанківському валютному ринку зберігають спокій після рішення Конституційного суду про повернення президенту країни колишніх повноважень, говорять дилери.

Відзначимо, що трохи раніше сьогодні Конституційний суд України прийняв рішення повернути країну до президентсько-парламентської форми правління, визнавши неконституційними зміни Конституції 2004 року, що урізали повноваження президента на користь парламенту.

Нагадаємо, що до 2004 року президент мав право особисто призначати склад Кабінету міністрів, що потім стало прерогативою парламентської коаліції.

В той же час процедура призначення глави Національного банку не зазнала змін: Верховна Рада повинна проголосувати за кандидатуру, представлену президентом країни.

"Ринок сьогодні збалансований, нікуди особливо не біжимо. Через те, що учасники ринку є громадянами і хтось переживає, а хтось радіє, ціна на валюту особливо мінятися не повинна", - сказав один з операторів ринку.

Зокрема, котирування коливаються на рівні 7,935-7,938 грн. за долар, близькому до закриття четверга, 30 вересня.

В той же час, дилер з великого банку з іноземним капіталом також погодився, що рішення Конституційного суду поки не викликало якоїсь додаткової нестабільності на міжбанківському ринку.

"Не бачу жодної реакції, напевно, з політичними рішеннями (у валютного курсу) зараз не така висока кореляція. Ті потоки, які зараз присутні на ринку, в основному - торгівельні потоки, експортери і імпортери", - сказав дилер.

За його словами, частка "гарячих грошей" портфельних інвесторів на ринку практично непомітна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua