Кому належить Київ Олександра Попова


Кому належить Київ Олександра Попова

Олександр Попов не вірить киянам. Левова частка нових начальників - люди самого Попова, а також пов'язані з Сивковичем, Клюєвим і Яцубою. Глава столичної парторганізації ПР Анатолій Толстоухов програв сутичку за Київ.

Олександр Попов фактично "зачистив" "молоду команду" на рівні начальників управлінь КМДА. Проте, нові призначенці - це, як і у випадку із заступниками "першого зама", не єдина команда, а представники різних груп в ПР і висуванці її сателітів. При цьому глава партійного осередку Анатолій Толстоухов не зміг привести в мерію жодної своєї людини.

Сам Олександр Попов привів у начальники управлінь КМДА лише двох особистих протеже - в.о. керівника головного фінуправління Володимира Репіка, який змінив "непотоплюваного" Віктора Падалку (до речі, той поки що не звільнений офіційно) і начальника управління преси і інформації Оксану Збітнєву. Репік казначей зі стажем - багато років працював на різних посадах в Держказначействі, у тому числі і в київському управлінні цього відомства, але останній рік працював директором фінансово-адміністративного департаменту МінЖКГ.

Нагадаємо, що саме з глав МінЖКГ Попов і попав у фактичні керівники столиці. Що стосується Збітнєвої, то вона стара знайома Попова по Комсомольську, де нинішній перший замглави КМДА мерствував багато років. Збітнєва працювала на ТРК "ГЗК" в Комсомольську, там же стала власником газети "Телеекспрес-Плюс", а з липня цього року виконувала обов'язки начальника управління преси і інформації КМДА і, природно, виграла конкурс.

Другу групу "поповських" висуванців складають креатури "київського лобі" в середовищі коаліційних "тушок". Так, управління з питань внутрішньої політики і зв'язків з громадськістю очолила Марина Хонда, яка з 2008 року працювала начальником юридичного управління "Київпідземдорбуд", який "розцвів" при Олександрі Омельченку. Нагадаємо, керує цією компанією кличковець Дмитро Андрієвський, який висловив особливу думку з приводу розформування райрад.

Виконувати обов'язки глави управління охорони здоров'я замість Людмили Качурової, якій інкримінується зловживання бюджетними коштами на 1,5 млн. грн., буде її колишній зам Володимир Загородній, який, звичайно, навіть не здогадувався про те, які страшні справи творяться в управлінні. На роботу в мерію Загородній прийшов в 2005 році при Олександрі Омельченку. Володимир Васильович є членом президії Українського медичного союзу, куди також входить екс-міністр охорони здоров'я і син нардепа від НУ-НС Володимира Поляченка Юрій Поляченко. Не зайвим буде пригадати, що Володимир Аврумович вже давно перебуває в коаліції.

Ще декілька нових начальників управлінь КМДА "зав'язані" на тих чи інших впливових "регіоналів". Так, оскільки в Києві не знайшовся жодного фахівця з транспорту, Попову довелося "виписати" такого з Харкова. Начальником управління транспорту і зв'язку став Євген Водовозов, який до цього працював начальником аналогічного департаменту в харківській мерії. На цій посаді Водовозов запам'ятався скандалом, пов'язаним з придбанням в 2007 році 10 тролейбусів і 90 трамваїв в лізинг у львівської фірми. Місто винне цій компанії 120 млн. гривень, але не лише не бажає платити грошей, а і відмовляється повертати "товар". Спершу Євгена Водовозова, мабуть, просував його батько Наум Водовозов - зараз депутат облради від ПР. Але вже з початку 2000-х років Водовозов-молодший пов'язаний з нардепом-"регіоналом" Дмитром Святашем, який є співвласником корпорації "Автоінвестбуд", одного з найбільших гравців вітчизняного автомобільного ринку. Примітно, що колишній начальник цього управління Іван Шпильовий став замом Водовозова. Тобто з транспортом в столиці було не дуже добре, але і не зовсім погано, якщо людину залишили на такій високій посаді.

Що стосується нового начальника управління капбудівництва Києва, то воно дісталося Сергію Даниловичу, який є креатурою столичного віце-мера і куратора капбудівництва Олександра Мещерякова. Данилович працював першим замом в Мещерякова, коли той очолював Главк розквартирування військ і капбудівництва Міноборони. Самого ж Мещерякова пов'язують з силовим віце-прем'єром Володимиром Сивковичем.

Главою управління архітектури і містобудування став колишній головний архітектор Севастополя Сергій Целовальник, який в 1993-1995 рр. працював першим замом головного архітектора Києва. На цю посаду Целовальника з квітня "сватає" Мінрегіонбуд і, схоже, він зобов'язаний своєю перемогою в конкурсі міністру регіонального розвитку і будівництва Володимиру Яцубі.

А, якщо врахувати, що Целовальник відразу ж заявив про свої плани перебудувати Майдан Незалежності, які гаряче підтримала відома архітектор Лариса Скорик, то можна вважати, що амбіції Целовальник а були підтримані на найвищому рівні. Адже Лариса Павлівна вельми дружна з Ганною Герман.

Замом Сергія Целовальника став його конкурент в конкурсі на посаду головного архітектора Олександр Вертипорох, який до цього працював замом головного архітектора столиці. Кажуть, що він займеться оргпитаннями, у вирішенні яких йому допоможе давня дружба з братом віце-мера Олександра Мещерякова, яким якраз і займається даною сферою.

Опосередковано з Яцубою може бути пов'язаний і в.о. начальника управління екології Геннадій Давидов, який свого часу прийшов у мерію по протекції екс-начальника управління благоустрою Сергія Рюмшина. Рюмшин довго працював під керівництвом Омельченка, а коли Черновецький в 2007 році звільнив Сергія Миколайовича, то він перейшов на роботу в Мінрегіонбуд під "крило" Яцуби. До речі, зараз Рюмшина Попов повернув у його "рідне" управління першим замом, не інакше як з прицілом на підвищення.

В цій компанії "темною конячкою" виглядає лише глава управління економіки й інвестицій Ігор Довбань, останнім місцем роботи якого була посада зама гендиректора Нацагентства з іноземних інвестицій і розвитку. А держслужбу Довбань починав в СП Віктора Ющенка як завідувач громадської приймальні Президента, і довгий час працював під керівництвом одіозного Андрія Кислинського, близького до дружини Віктора Андрійовича.

Дмитро Новицький очолив Головне управління комунального господарства Києва, а до цього керував Державною житлово-комунальною інспекцією в Київській області, у той час коли нинішній віце-мер Олександр Мазурчак був першим замом міністра ЖКГ і начальником всієї житлово-комунальної інспекції України. До себе в заступники Новицький отримав Сергія Крушановського, людину з тієї ж інспекції, правда, курирував він тоді столицю. У цій же інспекції працював і Олег Сухонос, який отримав посаду заступника начальника ГУ - начальника управління з питань регіональної і зовнішньоекономічної політики міста. Цікаво, що сам заступник Попова по ЖКГ Мазурчак нещодавно заявив, що Київ для нього дуже дороге місто і тому він живе в одному з міст-сателітів. Тобто виходить, що він вважає себе менш забезпеченим, ніж якийсь столичний пенсіонер.

Начальником Головного управління земельних ресурсів КМДА призначили Віктора Петрука, який раніше обіймав посаду заступника глави Держагентства земельних ресурсів. У серпні 2005 він очолив управління земельних ресурсів у Київській області і тоді багато хто вважав його креатурою Богдана Губського. Варто нагадати, що в жовтні 2006 обладміністрація під керівництвом Віри Ульянченко просила звільнити Петрука за систематичні прорахунки в роботі. Тоді перший заступник губернатора Віктор Вакараш заявив, що бездіяльність керівництва облзему призвела до нераціонального використання понад 100 тис. га землі столичного регіону. У жовтні 2007 Петрука все ж звільнили, але незабаром його колишній підлеглий Ігор Яцук, який очолював Держагентство земресурсів, узяв до себе в зами. Самого ж Яцука, який на сьогодні є замом Раїси Богатирьової в РНБО, і який встиг попасти в два гучні кримінальні скандали, пов'язують з першим віце-прем'єром Андрієм Клюєвим.

А до простих "робочих конячок" мерії можна віднести двох нових призначенців - Віру Горюнову і Тетяну Костюренко. Перша очолила главк освіти і науки, а друга - праці і соцзахисту. Обидві працюють в цих управліннях заступниками вже давно.

Начальником Головного управління у справах сім'ї, молоді і спорту став Володимир Філіппов. У 2006-2008 рр. - депутат Київради від Партії регіонів, а з 2009 - начальник Головного управління з фізичної культури і спорту КМДА.

І, нарешті, управсправами Київміськадміністрації став Микола Коломієць - людина з "донецьким" корінням і доволі різносторонніми зв'язками. У КМДА Коломійця, швидше за все, "засватав" екс-мер Донецька і нардеп від ПР Володимир Рибак, який претендував на нинішнє місце Попова. Річ у тім, що коли Рибак був мером Донецька, Коломієць обіймав посаду заступника директора донецького державного комунального підприємства з обслуговування адміністративних будівель. З переїздом Рибака до Києва на роботу в Кабмін, Коломієць обійняв практично аналогічну посаду в урядовому секретаріаті. До речі, по Секретаріату Кабміну і роботі на Донеччині Коломієць має бути добре знайомий з лідером київських "регіоналів" і міністром Кабміну Анатолієм Толстоуховим. Крім того, Коломієць майже десять років працював водієм, а потім і помічником директора зі збуту донецької фірми "Лада-Маком" - ТОВ "Холдинг-Лада", яку пов'язує з вугільним міністром Юрієм Ященком (у 1992-1994 рр. був директором ТОВ "Холдингу-Лада"). Нагадаємо, Ященко вважається креатурою першого віце-прем'єра Андрія Клюєва. А, якщо поглянути на раніші сторінки трудової біографії Миколи Коломійця, то він виявляється людина не чужа і колишньому другому секретарю Донецького обкому КПУ Петру Симоненку - нинішній управсправами КМДА в 1982-1991 рр. він працював водієм цього обкому. У столичну ж мерію він перейшов з посади першого зама райдержадміністрації Вишгорода.

Олена Соколовська

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування