Фондовий ринок, підсумки дня: зростання показали акції телекомунікаційних компаній


Торги на російському фондовому ринку в понеділок завершились невеликим зниженням головних біржових індикаторів. За підсумками дня індекс ММВБ впав на 0,34% до 1 386,8 пунктів, індекс РТС - на 0,42% до 1 458,36.

Більшість паперів показали негативну динаміку. На ММВБ папери"Газпрому" подешевшали на 1,1%, ВТБ - на 0,85%, "Роснєфти" - на 0,76%, Сбербанку - на 0,81%, "Лукойлу" - на 0,12%. Виняток становили акції "Ростелекома", що подорожчали на 1,58%.

Аналітики говорять, що за відсутності важливої статистики з інших країн торги на російському ринку будуть безідейними. "В цілому складається враження, що гравці використовують будь-який, навіть одномоментний, позитив із США або інших країн, що призводить до зростання котирувань. Зворотна ситуація спостерігається при щонайменшому негативі", - вважає аналітик управління інформаційної і аналітичної підтримки Бінбанку Катерина Стручкова.

Аналітик "Інвесткафе" Антон Сафонов пояснює зростання котирувань акцій "Ростелекома" і інших телекомунікаційних компаній новинами про викуп акцій "Ростелекома" у міноритаріїв, не приголосних з реорганізацією.

Падіння ринку почалося з ранку. "Торги на російських майданчиках відкрилися зниженням котирувань. Невпевненість покупців на заокеанських біржах і ринку енергоносіїв, що вилилася в корекцію під закриття, передалася і вітчизняним гравцям", - розповідає начальник аналітичного відділу компанії NetTrader.ru Богдан Зварич.

експерти вважають, що відсутність позитивних новин з-за кордону буде приводом для подальшого зниження акцій російських компаній. "Скоро маятник знову гойднеться у бік ведмедів - стан світової економіки не дає приводу для оптимізму. Якщо півроку тому виходили огляди від МВФ і інших авторитетних організацій про те, що країни, що розвиваються, витягнуть світову економіку вгору, то зараз таких оглядів не видно", - говорить заступник генерального директора з інвестиційного аналізу ДІК "Церіх Кепітал Менеджмент" Андрій Верников.

На його думку, "світло в кінці тунеля згасло" після виходу економічної статистики в США за II квартал цього року: є незначне поліпшення із кредитування, але інші показники виглядають неважливо.

За словами Катерини Стручкової, на ринку ніяк не сформується чіткий тренд вгору або вниз. "Ймовірно, в такому стані боковика ринки будуть до вересня", - прогнозує вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua