0 800 307 555
0 800 307 555

Де позичити на "здійснення мрій"


Де позичити на "здійснення мрій"

Криза залишилася позаду. Про це свідчить збільшення числа банків, готових давати кредити народу, пише Сегодня.

Ми вже писали про те, що іпотечні кредити нині видають 24 банки, а тепер вивчили ситуацію в дрібнішому кредитуванні - знайшли банки, які відкривають кредитні карти і дають у позику кеш або на покупку техніки. Таких банків - близько трьох десятків.

Правда, умови кредитування, як і раніше, досить жорсткі. Наприклад, кредитні карти без застави і людям з вулиці дають лише два банки, інші - під заставу житла або вкладу або власникам зарплатних карток того ж банку. А в магазинах, щоб купити дорогу техніку, потрібно внести частину її вартості зі своєї кишені. Та і ставки по кредитах досить високі. В майбутньому кількість банків-кредиторів буде і далі зростати, але набагато доступнішими кредити стануть не скоро.

Кредитні карти

З березня-квітня, коли ми останній раз вивчали умови споживчого кредитування банків, число фінустанов, що видають кредитки, не змінилося - їх близько 15. Правда, більшість банків дають кредитки під заставу - депозиту або житла, або клієнтам, які через банк отримують зарплату, і всього два банки ("Приватбанк" і "Дельта"), - без зайвих зусиль і застави. "Зарплатники" можуть отримати по кредитці не більше 1-5 своїх середньомісячних доходів, вкладники - до 80-90% суми депозиту. Більшість банків дають кредитки безкоштовно, а за користування кредитом ставки в середньому становлять 32-36% річних. Але, оформляючи картку під заставу вкладу, пам'ятайте, що ваші гроші будуть недоступні (у заставі) до кінця дії картки (зазвичай 1 рік, але може і більше). Захочете забрати вклад - банк вимагатиме до копійки повернути борг по кредитці або відніме його з депозиту.

Кредити на техніку

Збільшення загального числа банків-кредиторів позначилося і на торгівельних мережах, де до банку "Дельта", "Приватбанку", "Укрсиббанку" і Platunum Bank (вони давали кредити на техніку навесні) підсів ще і банк "Російський Стандарт". Але посилення конкуренції на умовах не позначилося - магазинні кредити на техніку, як завжди, найдорожчі. Тут може бути низька ставка (0-10% річних), аби заманити позичальників, а ось комісії безумні - 2-5% від ціни товару на місяць.

Додадуть ще страховку (0,5-1,5% на місяць від ціни товару), і ефективна ставка за кредитом зростає з "рекламних" 0-10% до 80% річних. До речі, як і навесні, без першого внеску кредити на техніку не дають, вимагають 20-25% від ціни товару. Ми попросили менеджерів прорахувати кредит на плазму за 10 тис. грн. на рік. Перший внесок скрізь складав 15-20%, а місячний платіж від 980 до 1150 грн. Переплата по такому кредиту досягала 3-5 тисяч гривень. Бачачи наше здивування, менеджер заспокоювала, що якщо погашатимемо швидше, то переплата буде менша. А ще пропонували вибрати акційну техніку, на яку дають "нульові" кредити. Але і по них була переплата - за рахунок щомісячної страховки в 1-1,5% від вартості товару (400-700 грн. за весь термін кредиту).

Готівка у борг

З весни кількість банків, у яких можна розжитися грошима без вказівки мети їх використання, майже не змінилася - їх близько двох десятків. Правда, без застави дають у позику всього 4 банки: "Індексбанк", "Плюс Банк", "Ренесанс Капітал" і Platinum Bank. Позичити тут можна в середньому до 15-20 тис. грн., але виходить дуже дорого, бо до ставки (20-40% в рік) додаються ще комісії (до 3% на місяць) і страховки. Набагато дешевше буде позичити під заставу депозиту або квартири. У останньому випадку позичити можна навіть до 1 млн грн. Але, по-перше, доведеться витратитися на оцінку і страхування застави, по-друге, вам потрібно показати офіційний дохід, достатній для погашення такого великого кредиту ("ліві" доходи не враховуються). Отже, дрібні суми (до 30-40 тис. грн.) під заставу нерухомості брати зовсім невигідно.

Антон Одарюк

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua