Європейські біржі в п'ятницю закрилися різноспрямовано


Провідні європейські фондові індекси за підсумками торгів п'ятниці змінилися різноспрямовано на фоні з одного боку побоювань стосовно боргової кризи в Греції і з іншого - на позитивних макроекономічних даних з Європи, свідчать дані бірж.

До закриття торгів британський індекс FTSE 100 зріс на 0,18% - до позначки 5 275,44 пункту. Німецький DAX впав на 0,40% - до 6 110,41. Французький індекс CAC 40 за підсумками торгів втратив 0,28%, опустившись до 3 610,91.

Тиск на перебіг торгів у Європі надали побоювання стосовно ситуації з суверенними боргами в окремих країнах єврозони, що загострилися після того, як грецький борг знов став торгуватися з рекордною прибутковістю.

Спред по 10-річних держоблігаціях Греції склав 931,9 базисного пункту - це означає, що прибутковість паперів на 9,3% перевищує таку в державних облігацій Німеччини, еталонних для єврозони.

В той же час підтримку європейським індексам надали макроекономічні дані щодо єврозони, опубліковані в п'ятницю. Так, ВВП як єврозони, так і Євросоюзу в цілому в II кварталі, згідно з попередньою оцінкою, зріс на 1% в порівнянні з попереднім кварталом. У річному численні ВВП єврозони і ЄС підвищився в квітні - червні поточного року на 1,7%. Аналітики прогнозували, що зростання ВВП в економічному і валютному союзі за квітень - червень поточного року складе 0,7% на поквартальній основі.

Крім того, ВВП Німеччини в II кварталі, за попередніми даними, в порівнянні з попереднім кварталом зріс на 2,2%, а в порівнянні з II кварталом 2009 року збільшився на 4,1%. Аналітики прогнозували, що цей показник зросте на 1,3% в квартальному численні і на 2,6% в річному.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua