Клюєв втрачає податки


Клюєв втрачає податки

На минулому тижні в центральному апараті Державної податкової адміністрації відбулись три знакові кадрові перестановки: першим заступником голови ДПАУ, який відповідає за економічний аналіз і роботу з великими платниками податків, призначений Віталій Захарченко, Сергій Чекашкін, який курував відшкодуванням ПДВ, звільнений, а перший заступник голови ДПАУ Валерій Маліков переведений на його місце. Причиною кадрових ротацій стали хронічні проблеми з виконанням податкових планів, і якщо новому керівництву податкової не вдасться покращити становище, перестановки можуть продовжитись.

Сергій Чекашкін. який втратив крісло, прийшов до головного податкового офісу коли ним керував бютівець Сергій Буряк. На посаду заступника голови ДПАУ він перевівся з Мінфіну, де працював директором департаменту податкової та митної політики. Тоді це призначення виглядало цілком виправданим: останні 13 років пан Чекашкін з перервами працював у фінансовому блоці уряду і зміг досконало вивчити тонкощі фіскальної роботи в апараті ДПАУ та Міністерстві фінансів. Утриматися на посаді при нинішній владі йому допомогла протекція віце-прем'єра Андрія Клюєва, з яким у нього склалися давні робочі відносини. Свого часу Сергій Чекашкін обіймав посаду начальника аналітичного відділу фінансової дирекції ВАТ "Укрпідшипник", що входить до орбіти впливу Клюєва.

Вихід пана Чекашкіна із ДПАУ за власним бажанням джерела пов'язують з нововведеннями в частині відшкодування ПДВ, а саме з формуванням переліку підприємств, яким передбачалося виплатити заборгованість із відшкодування за рахунок ПДВ-облігацій. Уряд і сам Микола Азаров залишилися незадоволені змістом списку на отримання "першого траншу" облігацій, до якого, крім великих експортерів, потрапили і дрібні підприємства.

"У Сергія Чекашкіна і без цього були вагомі підстави залишити свою посаду. Наприклад, нереальність планів Мінфіну зі збору податків. Логіка зрозуміла: якщо плани хронічно не виконуються, уряд рано чи пізно зробить з цього кадрові висновки", - заявив народний депутат, екс-заступник голови ДПАУ Сергій Власенко.

Швидше за все, саме на місце пана Чекашкіна, відповідального за відшкодування ПДВ, буде поставлено найближчого соратника голови ДПАУ Олександра Папаіки Валерія Малікова. З ним нинішній керівник фіскалів працював, ще будучи головою Донецької ДПА. І не дивно, що таку відповідальну посаду обійнала віддана йому людина.

Як повідомили в прес-службі ДПАУ, серед першочергових завдань новопризначеного першого заступника голови ДПАУ генерал-майора Віталія Захарченка буде робота з великими платниками податків, що зараз є одним із пріоритетних напрямків діяльності податкової. До Києва Захарченко переїжджає, залишивши посаду першого заступника голови Полтавської ДПА, начальника управління податкової міліції. Уродженець Донецької області, новий керівник фіскалів закінчив Мінську вищу школу МВС СРСР та Національну академію внутрішніх справ. В УМВС Донецької області дослужився до першого заступника начальника. Після приходу "помаранчевої" влади певний час перебував у "почесному засланні" начальником Маріупольського училища професійної підготовки працівників міліції. Але при уряді Юлії Тимошенко повернувся на "серйозну" роботу - до податкової служби Полтавщини.

"Його політичні орієнтири досить гнучкі. Коли губернатором став "пропомаранчевий" Валерій Асадчев, Захарченко підтримував його. Коли влада змінилася, він став активно підтримувати нинішнього голову ОДА Олександра Удовиченка, який є головою обласного осередку Партії регіонів", - говорить про нього один з керівників місцевого відділення "Нашої України" Степан Вовкодав.

Ще одним представником від Полтавської області в ДПАУ став колишній депутат і голова наглядової ради ВАТ "Полтавський хлібокомбінат", лідер партії "Третя сила" Василь Гаврилюк. Цікаво, що ще в квітні місцеві податківці мали претензії до підприємств пана Гаврилюка, зокрема, щодо наявних заборгованостей із виплати зарплат. Тепер Василь Васильович став директором департаменту розвитку та модернізації роботи державної податкової служби. Василь Гаврилюк стверджує, що його призначення не пов'язане з приходом до ДПАУ пана Захарченка.

"Я отримав запрошення від Миколи Азарова. При зустрічі з прем'єром я від імені виробничників висловив низку серйозних критичних зауважень за стилем і системою роботи податкової, з тих недоліків, які заважають працювати вітчизняним виробникам. А оскільки у прем'єра, як і у міністра фінансів, вже давно було таке ж бачення проблем і розуміння, що діяльність податкової треба змінити, модернізувати, пан Азаров запропонував мені очолити відповідний департамент ДПАУ ", - пояснив він своє призначення.

Олексій Набожняк

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua