Гривня набирає популярності — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гривня набирає популярності

Кредит&Депозит
1025
Минулого місяця банки продовжили нарощувати депозитну базу, в першу чергу за рахунок гривневих вкладів населення. Згідно з даними Нацбанку, опублікованими на сайті регулятора, в червні загальний обсяг депозитів збільшився на 1,7% - до 364 млрд. грн. Приріст забезпечили кошти населення, які за місяць зросли на 2,6%, тоді як обсяг депозитів юридичних осіб трохи скоротився (-0,02%).
Валютні вклади як і раніше не користуються популярністю в населення і компаній. Обсяг валютних депозитів юросіб в червні скоротився на 1,83 млрд. грн. (-4,4%). Фізособи віддавали перевагу майже виключно вкладам в гривні: депозити населення в національній валюті в червні зросли на 5,73 млрд. грн. (4,9%), в іноземній валюті - всього на 450 млн. грн. (0,4%). Таким чином, в червні вперше з початку року обсяг депозитів населення в гривні (122,24 млрд. грн.) перевищив обсяг депозитів в іноземній валюті (118,23 млрд. грн.).
За спостереженнями банкірів, щоб поповнювати гривневі депозитні рахунки, населення активно продавало готівкову валюту. У червні населення продало банкам іноземну валюту на суму $1,51 млрд. в доларовому еквіваленті ($1,39 млрд. в травні). "Обсяг готівкових операцій з валютою зріс. У червні населення активно продавало долари і євро, поповнюючи свої гривневі рахунки в банках", - підтверджує заступник голови банку "Фінанси і кредит" Ігор Львов. Популярності такого роду операціям додало здешевлення європейської валюти, від якої населення активно позбавлялося.
Червневі тенденції на ринку депозитів є продовженням процесів, які були характерні для банківської системи впродовж всього першого півріччя 2010 р. Населення і бізнес збільшують обсяг депозитів у гривні, відмовляючись від вкладів в іноземній валюті. За даними Нацбанку, з початку року обсяг коштів на депозитах населення зріс на 13,7% - до 240,5 млрд. грн. Протягом цього року вкладники-фізособи віддають перевагу гривневим депозитам, приріст яких (23,7%) в чотири рази перевищив приріст валютних депозитів (5,0%).
Продовження приросту вкладів Нацбанк трактує як свідчення відновлення довіри до банків, а валютну структуру цього приросту - як посилення довіри до національної грошової одиниці і зниження девальваційних чекань. Експерти відзначають, що приплив депозитів і популярність національної валюти як засобу збереження є наслідком відновлення довіри до банківської системи. "Курс гривні, за винятком короткострокових коливань, стабільний з листопада минулого року", - відзначив аналітик ІК Concorde Capital Микита Михайличенко.
Втім, справа не лише в цьому: ставки по гривневих депозитах набагато привабливіші від валютних. За даними НБУ, середньозважена вартість депозитів у гривні в червні склала 9,6%, в іноземній валюті - 7,8% річних. В результаті стабільного приросту депозитної бази в нацвалюті і високій ліквідності банків гривневі депозити дешевшали істотно швидше від валютних - на 1,4% і 0,3% відповідно.
Але позитивні тенденції в банківській системі не варто переоцінювати, оскільки в структурі депозитного портфеля банків депозити терміном більше року займають не більше 25%. До кризи частка таких вкладів становила близько 45%. "Це короткі гроші, тому не можна сказати, що довіра до банківської системи повернулася на докризовий рівень", - сказав Михайличенко.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас