У Жеваго забирають море — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Жеваго забирають море

1210
Господарський суд Автономної Республіки Криму прийняв рішення позбавити суднобудівельний завод "Залив" прав власності на акваторію з 1 липня. Тим самим було задоволено позовну заяву прокуратури Керчі, яка ініціювала цей розгляд на користь Міністерства охорони довкілля і Фонду держмайна. Приводом для позову стало те, що в лютому 2005 року виконком Керченської міськради перевищив свої повноваження, дозволивши ВАТ "Залив" оформити права власності п'ять набережних загальною площею трохи більше 30 тис. м2, а також на вивідний канал з акваторією площею близько 653 тис. м2, який знаходиться в Керченській протоці.
"Ці об'єкти не підлягають приватизації, а тому не можуть перебувати у власності заводу "Залив" - так представник прокуратури пояснив в суді свої позовні вимоги. Служителі Феміди погодилися з цим мотивом, посилаючись на Закон "Про приватизацію держмайна", за яким приватизації не підлягають об'єкти, що мають загальнодержавне значення, до яких відноситься у тому числі і морська акваторія керченського суднобудівельного заводу. Таке рішення суду, ймовірно, стало несподіванкою для засновника групи "Фінанси і Кредит" Костянтина Жеваго, який оформив права власності на "Залив" лише в 2006 році, - тобто через рік після того, як це підприємство отримало дозвіл від керченського виконкому.
На "Заливе" говорять, що не згодні з позицією прокуратури. "Акваторія заводу і вивідний канал складають гідротехнічні споруди, без яких неможливо забезпечити виробничий процес підприємства. Майнові претензії, пред'явлені заводу, ми вважаємо необгрунтованими і маємо намір відстоювати свою позицію в судовому порядку", - повідомила прес-секретар Марина Романика.
Відновленню прав власності "Залива" на морську інфраструктуру перешкоджатиме не лише прокуратура Керчі, але і місцеві підприємства. За даними "k:", торік ПП "Китей", яке контролюється керченським бізнесменом Юрієм Матвеєвим, робило декілька спроб позбавити "Залив" прав власності на частину його акваторії площею близько 177 тис. м2. Фірма Юрія Матвеєва мотивувала свої вимоги так само, як і прокуратура (водна акваторія належить державі і не може знаходитися у власності госпсуб'єкту). Правда, слід враховувати і те, що ПП ще з 1998 року орендувало частину майна керченського заводу, на базі якого займалося будівництвом і ремонтом суден. Умовами договору оренди було передбачено, що фірма "Китей" мала право експлуатувати ці активи до весни 2008 року. Але за два роки до закінчення цього терміну "Залив" заявив про намір розірвати угоду, а 1 січня 2008 року передав ці активи в оренду компанії "Інтрамар" одеського бізнесмена Сергія Федуна. Відтоді "Китей" намагався відновити свої права на оренду майна і при цьому ініціював судовий процес про визнання незаконними прав власності "Залива" на частину акваторії.
Якщо за підсумками нинішньої суперечки стороною, що програла, виявиться Костянтин Жеваго, "Залив" зможе отримати право користування керченськими гідротехнічними спорудами лише на підставі так званого водного сервітута, що передбачає вільний доступ госпсуб'ектів до водних об'єктів загального користування. Це означає, що права підприємства на експлуатацію акваторії і набережних будуть обмежені. Для "Залива", що спеціалізується на ремонті суден, будівництві танкерів і контейнеровозів, такі умови роботи можуть вилитися не лише в зрив виробничого процесу, але і у втрату доходів, які це підприємство до останнього часу отримувало від здачі в оренду морської інфраструктури.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас