1057
"Ъ": Бойка не залишили без роботи
Верховна Рада відмовилась прийняти постанову про звільнення міністра палива і енергетики Юрія Бойка - рішення підтримали 157 депутатів за необхідних 226. Проте народний депутат Сергій Соболєв (БЮТ), який ініціював обговорення документа, заявив в сесійній залі, що повторно це питання буде розглянуто восени після обговорення висновків тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради, що розслідує причини програшу України в Стокгольмському арбітражному суді. Нагадаємо, 1 липня лідер БЮТ Юлія Тимошенко оприлюднила рішення Стокгольмського арбітражу про повернення RosUkrEnergo (RUE) 12 млрд кубометрів газу. "Нафтогаз" не лише сам погодився повернути RUE 11 млрд кубометрів газу, але ще і запропонував 1 млрд кубометрів як компенсацію.
В Мінпаленерго заявляють, що об'єктивних причин для відставки міністра немає - за перші п'ять місяців року транзит газу через територію країни збільшився на 36,6%, до 42,2 млрд кубометрів. У травні на 13% виросло виробництво електроенергії і на 205,6% - її експорт.
В опозиції стверджують, що у відставці пана Бойком зацікавлена частина його колег, і нагадують, що за створення ТСК голосували і члени коаліції - 23 з 27 депутатів від КПУ, 19 з 20 депутатів блоку Литвина і 7 з 172 депутатів Партії регіонів. "Той факт, що за створення комісії проголосували члени Партії регіонів, - тривожний знак для Юрія Бойка. Крім того, у нього вже критична кількість опонентів в уряді", - стверджує член комітету Верховної Ради з питань ПЕК Михайло Волинець (БЮТ). За словами його колеги Олександра Гудими (БЮТ), у відставці пана Бойку нібито зацікавлений перший віце-прем'єр Андрій Клюєв, що має "досить напружені відносини" з міністром. Депутат стверджує, що відставку пана Бойка готові підтримати також "сили в ПР, орієнтовані на Росію", оскільки "Газпром" невдоволений ходом переговорів про поглинання "Нафтогазу". За словами Гудими, на посаду міністра палива і енергетики претендують нинішній заступник міністра фінансів Вадим Копилов (очолював "Нафтогаз" в 2002 році) і голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб. Отримати їх коментарі не удалося.
Прес-секретарь Андрія Клюєва Артем Петренко не став коментувати ці заяви. Але джерело в оточенні першого віце-прем'єра підтвердило наявність у пана Клюєва "робочих конфліктів" з Юрієм Бойком: "Із самого початку на посаду міністра палива і енергетики претендував Вадим Копилов, якого вважають лояльним до прем'єр-міністра". А високопоставлене джерело в "Газпромі" говорить, що нинішня політика Мінпаленерго не є "комфортною для РФ".
Юрій Бойко став заручником газових конфліктів між Росією і Україною, вважає начальник аналітичного відділу ДІК "Брокеркредитсервіс" Максим Шєїн: "Відхід з ринку RosUkrEnergo створив проблеми, які дуже складно вирішити без того, аби хтось не виявився у програші. Якщо не повернути газ - невдоволеним буде 'Газпром', що розраховує на нього, і проросійські сили в ПР. Якщо повернути - це дасть привід для критики Юрія Бойка його опонентам в Кабміні".
За матеріалами: Коммерсант-Україна
Поділитися новиною