"Ъ": Бюджетний кодекс отримав відстрочення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Бюджетний кодекс отримав відстрочення

483
Після п'ятигодинного розгляду в другому читанні нової редакції Бюджетного кодексу депутати несподівано вирішили поки не приймати документ в цілому. Під час вечірнього засідання депутати розглянули 671 поправку, яка надійшла в комітет з питань бюджету після схвалення кодексу в першому читанні 17 червня. Спікер парламенту Володимир Литвин вирішив, що прийняття Радою багатьох змін може призвести до неузгодженості в нормах Бюджетного кодексу. Тому він о 20.35 запропонував депутатам не ухвалювати закон, а перенести голосування на четвер. Його підтримали 257 депутатів.
Кодекс доопрацьовуватиметься в комітеті спільно з головним юридичним управлінням апарату Ради. "В результаті доопрацювання очікується, що Рада прийме не один нормативний акт у вигляді нової редакції Бюджетного кодексу, а два - зміни до чинного кодексу і закон про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з прийняттям нового кодексу. Обидва документи наберуть чинності з 1 січня 2011 року", - додав спікер.
Незважаючи на те що поправки надходили від всіх фракцій, на стадії їх розгляду в комітеті і в сесійному залі представники коаліції ігнорували пропозиції опозиції. В результаті ще до 19.00 більшість парламентарів опозиційних фракцій покинули зал. Залишилися Валерій Сушкевич (БЮТ), Юрій Кармазін, Ксенія Ляпіна і Олександр Черноволенко (всі - "Наша Україна-Народна самооборона"), які продовжували наполягати на розгляді своїх зауважень.
"В сесійному залі провалилися всі поправки. Діяла лише логіка 'свій-чужий', і не враховувалася якість поправок або їх вплив на бюджетну систему. Працювати в такому залі було не лише неприємно, але і нерезультативно", - заявив член бюджетного комітету Володимир Бондаренко (БЮТ). За словами глави секції малих міст Асоціації міст України Павла Козирєва, нова редакція кодексу не вирішує проблем місцевих бюджетів, але вже є кроком вперед до посилення самостійності місцевих органів влади. Збережена норма про те, що бюджети розвитку регіонів наповнюватимуться за рахунок введення додаткових ставок до податку на прибуток.
В результаті багатогодинного обговорення в новій редакції кодексу залишилися не лише норми про розширення доходів місцевих бюджетів, але і про збільшення функцій уряду за рахунок обмеження повноважень парламенту. Депутати втратили можливість відправляти проект бюджету на доопрацювання в уряд і проводити його третє читання.
"Коаліція погоджується з нівеляцією ролі парламенту в бюджетному процесі - ми будемо бухгалтерами, які повинні усувати неточності", - обурений Бондаренко. Варто відзначити, що не враховано і низку поправок президента Віктора Януковича до кодексу, зокрема, що стосуються зовнішньої політики і підписання міжнародних договорів. Заступник глави фракції Партії регіонів Михайло Чечетов не зміг уточнити, які саме президентські поправки були враховані, а які - ні. Від цього залежить підписання кодексу.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас