"Ъ": Злиття на повну потужність — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Ъ": Злиття на повну потужність

Фондовий ринок
1044
В Україні створюється найбільший виробник сталі СНД. Вчора було оголошено, що група "Метінвест" Рината Ахметова поглине Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча, завдяки чому виробничі потужності об'єднаної компанії збільшаться до 20 млн т сталі на рік. Експерти вважають операцію вигідною обом сторонам: комбінат отримає доступ до сировинних і фінансових ресурсів "Метінвесту", а група - до виробництва продукту високої доданої вартості.
Вчора відбулися збори акціонерів ММК ім. Ілліча і компанії, що володіє його 90,41%, - ЗАТ "Ілліч-сталь". На них було прийнято рішення збільшити статутний капітал ММК ім. Ілліча в 3,7 разу, до 3,93 млрд грн., "Ілліч-сталі" - більш ніж в 4 рази, до 963,7 млн грн., шляхом додаткових емісій акцій компаній. У повідомленні комбінату йдеться, що в них візьме участь група "Метінвест" Рината Ахметова. Після розміщень акцій додаткових емісій ця компанія сконцентрує 75% комбінату.
Ще близько 23% залишаться під контролем голови правління, генерального директора комбінату Володимира Бойка; решта - у вільному обігу. У прес-службі СКМ, що управляє активами Ахметова, вчора заявили, що звернулися в АМКУ за дозволом на концентрацію 75% акцій комбінату.
В "Метінвесті" говорять, що остаточний формат партнерства з ММК ім. Ілліча ще не визначено. Але вже зараз відомо, що в об'єднання можуть бути включені ММК ім. Ілліча з одного боку і що входять в "Метінвест" Інгулецький ГЗК, "Краснодонвугілля", Авдіївський коксохім і Харцизький трубний завод з іншою. "Метінвест" також інвестує в розвиток і модернізацію виробничих активів ММК ім. Ілліча $2 млрд.
Вперше про можливе об'єднання групи "Метінвест" і ММК ім. Ілліча було оголошено в середині червня. Тоді Бойко заявив, що таким чином ММК ім. Ілліча зможе захиститися від недружнього поглинання. Нагадаємо, в кінці травня представники декількох кіпрських компаній повідомили про придбання 100% ЗАТ "Ілліч-сталь" на користь неназваного російського концерну. Отримати коментарі в цих компаніях вчора не вдалося. Але впродовж декількох тижнів з моменту заяви про можливе об'єднання ММК ім. Ілліча і "Метінвесту" представники цих компаній жодних повідомлень не робили.
На думку Рината Ахметова, від об'єднання з ММК ім. Ілліча виграють обидві сторони. "Це якраз той випадок, коли один плюс один дорівнює три", - вважає він. За його словами, тепер меткомбінат "Азовсталь", що входить до "Метінвесту", відмовиться від будівництва власної аглофабрики, а ММК ім. Ілліча - коксохіму. Нагадаємо, ММК ім. Ілліча має в своєму розпорядженні найбільшу в Європі аглофабрику, а "Азовсталь" - профіцитні коксохімічні потужності. Гендиректор "Метінвест Холдингу" Ігор Сірий говорить, що "Метінвест" чекає отримання значних синергій: "За нашими оцінками, сукупний виробничий потенціал досягне 20 млн т сталі на рік".
Аналітик "Трійка Діалог Україна" Іван Харчук чекає, що в поточному році об'єднана компанія зможе виплавити близько 15 млн т сталі. "В результаті 'Метінвест' стане найбільшою металургійною групою в СНД і Східній Європі", - підкреслює аналітик Concorde Capital Андрій Герус. За оцінками Дмитра Смоліна з "Уралсибу" найближчі конкуренти "Метінвесту" - Evraz Group і "Северсталь" - вироблять в поточному році близько 13 млн т і 11 млн т відповідно. Крім того, з придбанням ММК ім. Ілліча, виробника продукції високої доданої вартості, "Метінвест" зможе збільшити прибутковість, вважає аналітик Alfa Capital Олег Юзефович. Відзначимо, що в 2009 році "Метінвест" був найбільш прибутковим металургійним холдингом СНД з показником EBITDA margin - 24%.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас