Нижня палата парламенту Франції одобрила внесок на стабілізацію європейської валюти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нижня палата парламенту Франції одобрила внесок на стабілізацію європейської валюти

Казна та Політика
315
Нижня палата парламенту Франції схвалила участь країни у стабілізаційному механізмі Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду загальним обсягом 750 млрд євро. "Внесок" Франції в даний механізм, покликаний стабілізувати єдину європейську валюту, складе 111 млрд євро, передає РБК з посиланням на Associated Press.
462 депутата Національних зборів Франції проголосували "за" законопроект і 33 - "проти". Тепер законопроект відправляється на розгляд у верхню палату парламенту - Сенат Франції.
Раніше, 22 травня Президент Німеччини Келер Хорт підписав закон про внесення до загальноєвропейського стабілізаційного фонду 146,7 млрд євро. Обов'язкова частка участі Німеччини в пакеті складає 123 млрд євро (відповідно до частки ФРН в статутному капіталі Європейського центробанку). Як повідомлялося, мова йде не про "живі" гроші, а про кредитні гарантії, які можуть бути активовані без зволікання у випадку посилення боргової кризи в єврозоні.
Нагадаємо, міністри фінансів Євросоюзу 9 травня 2010 р. прийняли рішення про створення європейського стабілізаційного механізму обсягом 750 млрд євро (майже 1 трлн дол.) Рішення було прийнято після 11-годинних переговорів у Брюсселі. Даний захід стала відповіддю ЄС на грецький боргову кризу, безперервне з початку року ослаблення єдиної європейської валюти і загрозу поширення боргових проблем на Португалію, Іспанію, Ірландію та Італію.
Держави ЄС виділять у стабілізаційний механізм 500 млрд євро, з яких 60 млрд євро підуть до антикризового резервний фонд, а ще 440 млрд євро складуть державні гарантії по екстрених кредитах, які можуть бути потенційно виділені проблемним європейським країнам у випадку посилення боргової кризи.
Нарешті, до 250 млрд євро можуть поступити по лінії МВФ. При цьому мова йде не про стабілізаційний фонд з "живими" грошима, а саме про стабілізаційний механізм, який може бути активований в будь-який момент. Дія даного механізму розраховано на 3 роки.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас