161
Український ринок акцій в четвер впав слідом за світовими майданчиками на проблемах у єврозоні
— Фондовий ринок
Український ринок акцій в четвер після нетривалої стабілізації в середині дня продовжив зниження під тиском ситуації довкола боргових проблем в Греції та інших країнах єврозони. За підсумками торговельної сесії індекс "Української біржі" (УБ) "просів" на 3,69% - до 2318,43 пунктів, а індекс ПФТС - на 4,35%, до 948,79 пунктів.
Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" аналітик інвесткомпанії "Альтана Капітал" Олександр Кушнарьов, боргові проблеми в європейських країнах викликали падіння всіх світових фондових майданчиків і в значнішій мірі - переоціненого українського ринку.
Начало сесії на УБ прошло в негативній зоні, в перші хвилини торгів біржовий індекс втратив понад 100 пунктів. Різке падіння сталося на тлі тієї, що склалася напередодні негативної зовнішньої кон'юнктури: азіатські біржі завершили день в "мінусі", європейські і російські майданчики під впливом зниження цін на сировинних ринках відкрилися з гепом вниз.
Опустившись на відкритті на УБ до відмітки в 2300 пунктів, ринок зробив технічний відскок і до полудня знаходився поблизу 2350 пунктів. Потім індекс УБ на декілька годин пішов в бічний рух, повторивши динаміку європейських майданчиків.
За словами голови департаменту торгівлі інвесткомпанії "БГ Капітал" Вадима Самара, глобальні ринки залишаються чутливими до негативних новин: у другій половині дня світові майданчики відреагували моментальним зниженням індикаторів на статистику з кількості звернень за виплатами з безробіття в США, яке виявилося дещо нижчим за прогнози. За словами аналітика, індекс УБ після публікації даних "просів" приблизно на 2%.
Інвестиционный консультант ІК "Драгон Капітал" Руслан Балабан зазначив, що сьогоднішній день виявився продовженням вчорашнього "піку", але падіння було не таким стрімким. При цьому експерт додав, що великі обсяги торгів демонструють, що ті інвестори, які не встигли продати в середу, розпродавали акції в четвер.
На його думку, український ринок відіграє падіння за два святкових травневих вихідних дня. Експерт вважає, що негативні новини з Європи були сприйняті українськими інвесторами скептично. За його оцінкою, не дивлячись на упевнене падіння, ринок знаходиться в дуже нестійкому положенні, а позитивна новина з боку єврозони здатна змінити тенденцію на протилежну.
За оцінкою Балабана, багато акцій на українському ринку досягли своїх мінімумів за декілька місяців і впритул підійшли до ліній опору. Корекція, що настала, повинна слабшати і дати сили до нового зростання, вважає аналітик.
Кушнарьов вважає, що технічним рівнем опору значень індексу УБ є 2250, і прогнозує при сприятливій кон'юнктурі падіння на рівні до 3% з поточних рівнів, при несприятливій - можливо, 9,5%, до рівня 2100 пунктів.
Серед внутрішніх подій Кушнарьов відзначив оприлюднення даних про значне підвищення обсягів виробництва в квітні Харцизького трубного заводу, а також сильну фінзвітність "Мотор Січі" за перший квартал.
Він вважає, що при нормалізації кон'юнктури ці новини можуть стати хорошим поштовхом до покупки акцій даних емітентів.
За словами аналітика інвестгрупи "ТАСК" Вадима Ємця, обнародуваний цього дня блок даних про виробничі показники гірничо-збагачувальних підприємств за чотири місяці 2010 років в цілому співпав із очікуваннями ринку, тому дані не мали істотного впливу на акції емітентів.
На УБ лідерами за об'ємом торгів стали акції "Центренерго" - 133 операції на 9,4 млн грн., Алчевського метзаводу - 311 операцій на 6,8 млн грн., Єнакіївського метзаводу - 189 операцій на 6,1 млн грн.
При цьому аутсайдерами дня стали акції Алчевського меткомбінату (-5,24%), "Західенерго" (-4,99%), "Мотор Січі" (-4,68%).
Найбільш стійкими до загальної корекції вниз виявилися акції Райффайзен Банку Аваль (-1,17%), Сумського НВО ім. Фрунзе (-2,3%), Укрсоцбанку (-2,55%).
Як зазначив Ємець, не дивлячись на зупинку виробництва на свята на КрАЗі з подальшим переходом на триденний робочий тиждень, папери підприємства стримуються в зоні мінімального зниження (-1,51%).
Крім того, за його словами, несподіваним став результат виробничої активності Харцизького трубного заводу (-2,55%) в квітні: виробництво труб зросло до 40,3 тис. тонн проти середньомісячного показника першого кварталу 2010 року в 10,4 тис. тонн. Проте доки дана інформація не була відіграна ринком.
На Українській біржі укладено 2779 операцій на 72,9 млн грн.
На ПФТС обсяг торгів акціями склав 4,9 млн грн.
Як повідомили трейдери інвесткомпанії "Фенікс Капітал", на іноземних ринках акцій українські папери також демонстрували зниження. Подешевшали акції "Кернела" і "Астарти" при низьких обсягах торгів. У перший день торгів папери "Авангарду" впали на 7,69%.
Папери нафтогазового сектора також нестримно знижувалися: Regal Petroleum - на 6,13%, JKX - на 2,88%.
За словам трейдерів, до паперів девелоперських компаній інтерес інвесторів зараз практично відсутній.
Активні продажі в четвер переважали в секторі українських євробондів.
За відсутності підтримки з боку інвесторів дешевшали суверенні і квазісуверенні випуски.
За даними аналітиків інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна", суверенні єврооблігації, бонди "Нафтогаз України"-14, а також єврооблігації Укрексімбанку знаходилися під тиском пропозиції. При цьому індикативне зниження цін суверенних бондів склало близько 0,625-0,750 п.п., тоді як папери "Нафтогаз Україна"-14 втратили близько 0,5 п.п., забезпечуючи спред до суверенної кривої близько 53 б.п. Єврооблігації "Укрексимбанк"-15 знизилися на 0,9375 п.п. - до 97 -98,25% від номіналу.
В корпоративному секторі нові випуски Миронівський хлібопродукт-15 і ДТЕК-15 продовжують залишатися найбільш ліквідними, проте їх котирування також впали.
Єврооблігації ДТЕК-15 просіли на 1,375 п.п. - до 96,25-98% від номіналу.
Тиск продавців спостерігалося у випусках "Азовсталі", Альфа-банку (Україна) і муніципальних паперів: до закриття всі папери трохи подешевшали.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною