Експерт: Греція навряд чи повністю розплатиться по позиках з партнерами по єврозоні


Експерт: Греція навряд чи повністю розплатиться по позиках з партнерами по єврозоні

Греція, ймовірно, не зможе повністю розплатитися по двосторонніх позиках, які будуть виділені партнерами по зоні євро для надання фінансової допомоги цій країні, вважає провідний фахівець з економіки Центру європейської політики, брюссельського експертно-аналітичного центру, Фаб’ян Зюліг.

Євросоюз і МВФ обіцяли Греції до 45 млрд євро під пільговий відсоток для подолання важкої бюджетної і боргової кризи. Афіни офіційно звернулися по кредити минулої п'ятниці на тлі різкого зростання відсотка по грецьких державних облігаціях і погіршення статистичних даних. Греції необхідно рефінансувати 8,5 млрд євро боргу до 20 травня 2010 року.

Єврокомісар з економіки і монетарних справ Оллі Рен запевнив у четвер, що робота над програмою фінансової допомоги Греції з боку Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду буде завершена найближчими днями. За його словами, буде вироблена програма на декілька років з відновлення фінансово-економічної стабільності Греції, яка передбачає надання їй скоординованих позик з боку партнерів по зоні євро, а також дозволить зберегти фінансову стабільність "в Європі в цілому і в глобальному масштабі".

За інформацією західних ЗМІ, для стабілізації фінансово-економічної ситуації Греції можуть потрібно протягом майбутніх трьох років позики з боку партнерів по єврозоні на суму близько 120 млрд євро. Місія МВФ і Євросоюзу прибула до Афін в середині минулого тижня, щоб визначити умови кредитування. Допомога ЄС виділятиметься на двосторонній основі країнами єврозони. Для надання кредитів у кожному випадку буде потрібно окрему угоду, жоден подібний документ поки не підписано.

"Ідея щодо того, що Греція зможе розплатитися по всіх своїх боргах, виглядає героїчно", - сказав Зюліг в інтерв'ю брюссельській інтернет-газеті EUobserver. На думку експерта, без реструктуризації боргу Греція не зможе знайти в середньостроковій перспективі стійке економічне зростання, і існує "дуже реальна вірогідність" того, що влада країни не зможе виплатити в повному обсязі кошти по кредитах з боку єврозони.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua