Інфляція в єврозоні в квітні прискорилась до максимуму з грудня 2008 року


Інфляція в єврозоні в квітні прискорилась до максимуму з грудня 2008 року

Споживчі ціни в єврозоні зросли в квітні на 1,5% в річному обчисленні, що є максимальним підвищенням з грудня 2008 року, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на попередні дані статистичного управління Європейського Союзу.

В березні інфляція в регіоні складала 1,4%.

Темпи інфляція цього місяця співпали з очікуваннями аналітиків.

Прискорення інфляції в єврозоні відображає головним чином зростання цін на енергоносії. З лютого по квітень ціни на нафту злетіли на 16%. Водночас збільшення споживчих витрат обмежується тим, що компанії скорочують витрати і кількість робочих місць. Суверенна боргова криза, що розповзається по Європі, примушує працедавців і надалі відкладати прийом на роботу нових співробітників.

"Я не бачу жодного значного інфляційного тиску ні цього року, ні в наступному, - заявляє старший економіст німецького Dekabank Карстен Юніус. - Пік безробіття припаде лише на літо 2011 року. Боргова криза, що в той же час поширюється, приховує загрозу відновленню економіки".

За прогнозом аналітиків, опитаних Bloomberg, на засіданні 6 травня Європейський центральний банк (ЄЦБ) збереже ключову ставку на рівні 1% річних.

Цільовий рівень інфляції для ЄЦБ становить трохи менше 2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua