Путін: РФ сьогодні зніме заборону на ввезення з України труб для газової і нафтової промисловості


Путін: РФ сьогодні зніме заборону на ввезення з України труб для газової і нафтової промисловості

Росія сьогодні зніме заборону на ввезення з України труб для газової і нафтової промисловості, повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на нараді в Сочі. Він сказав, що Росія дозволить поставляти на російський ринок українські труби в обсязі 260 тис. т, передає РБК.

Путін додав, що напередодні в ході візиту до Києва його український колега Микола Азаров просив оперативно вирішити питання, пов'язане з взаємним скасуванням обмежень у сфері торгівлі. В Україні прийнято рішення стосовно хімічних товарыв. "Ми сьогодні ж приймемо рішення, яке давно очікується виробниками труб в Україні, приймемо рішення про постачання до Росії 260 тис. т українських труб", - відзначив Путін. Він додав, що переважно вони будуть закуповуватися "Газпромом" і "Транснафтою".

Нагадаємо, Росія з 1 квітня припинила безмитне ввезення сталевих труб з України. Термін дії угоди між Мінекономіки України і Мінекономрозвитку РФ, що визначає розмір квоти безмитного ввезення українських труб в країну, закінчився в кінці I кварталу (квота на квартал становила 55 тис. т). "У зв'язку з відсутністю після 31 березня узгодженого розміру квоти з 1 квітня при митному оформленні української трубної продукції слід керуватися постановою уряду РФ, що передбачає отримання антидемпінгових мит відносно їх імпорту", - йдеться в листі Федеральної митної служби Росії.

Найбільшим імпортером труб, які працюють в рамках угоди з РФ, була трубно-колісна компанія "Інтерпайп", підконтрольна підприємцеві Віктору Пінчуку і членам його сім'ї, а також ВАТ "Харцизський трубний завод", котрий контролюється Ренатом Ахметовим. За даними Фонду розвитку трубної промисловості РФ, обсяг російського ринку труб оцінюється в 3-4 млрд дол., частка українських труб - у 250-300 млн дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua