"Сбербанк" і GM домовилися про компенсацію за зірвану операцію щодо Opel


"Сбербанк" і GM домовилися про компенсацію за зірвану операцію щодо Opel

"Сбербанк" і General Motors повідомили сьогодні "про вирушення на взаємоприйнятних умовах" всіх вимог "Сбербанку" про компенсацію, що виникають з рішення американського автоконцерну не продавати мажоритарний пакет автовиробника Opel, передає ІТАР-ТАРС із посиланням на спільний прес-реліз "Сбербанку" і компанії GM.

B ньому відзначається, що "сторони також заявляють про готовність до потенційно взаємовигідної співпраці в майбутньому".

Угоду про продаж 55% Opel GM з одного боку і Magna і "Сбербанк" - з іншого прийняли у вересні цього року. Продавець не отримував нічого, але залишав у своїй власності 35% Opel (ще 10% мали перейти робітникам німецького автоконцерну).

Покупці обіцяли інвестувати в Opel 500 млн євро, а уряд Німеччини був готовий видати держгарантії на 3 млрд євро на додаток до кредиту на 1,5 млрд євро, який німецька влада надали компанії навесні цього року.

Проте 3 листопада рада директорів GM несподівано прийняла рішення не продавати акції Opel, що викликало обурення уряду Німеччини, що підтримував операцію з Magna, і профспілок. Директори GM взяли до уваги поліпшення прогнозів для авторинку і зміну становища самої американської компанії.

Глава "Сбербанку" Герман Греф неодноразово говорив, що розчарований рішенням GM. "Дев'ять місяців переговорів, дев'ять тисяч парафованих листів контракту були готові до підписання. І за два дні до операції GM відмовився від неї", - сказав він в одному з інтерв'ю.

Керівництво канадсько-австрійської фірми Magna, партнера "Сбербанку" по операції, зі свого боку, зажадало від General Motors повернення фінансових коштів, які були витрачені у зв'язку з можливою покупкою Opel. Йшлося, за даними ЗМІ, про майже 100 млн євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua