За Пинзеником дірка в бюджеті вийшла втричі більшою, ніж за Азаровим


За Пинзеником дірка в бюджеті вийшла втричі більшою, ніж за Азаровим

Екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник вважає, що потенційний дефіцит державного бюджету України на 2010 рік із урахуванням проблем НАК "Нафтогаз України" становить 170 млрд. грн., або 15,7% ВВП, а з урахуванням державних гарантій - понад 200 млрд. грн., або 20% ВВП.

Про це сказано в переданому УНІАН коментарі Пинзеника з приводу проекту держбюджету, підготовленого Кабінетом міністрів України.

"У матеріалах (доповненнях) щодо фінансування дефіциту його розмір уже вказано не 57,7 млрд. грн. (5,1% ВВП), як задекларовано проектом державного бюджету на 2010 рік, а на 30,5 млрд. грн. більше - саме на таку суму передбачено здійснити заходи щодо відновлення банківського сектора. Тобто дефіцит становить не 57,7, а 88,2 млрд. грн. (8,1% ВВП)", - наголошується в коментарі.

Ще одна "невидима" частина проблеми, на думку Пинзеника, пов`язана із завищеним рівнем доходів. "До загального фонду державного бюджету планується одержати 218,7 млрд. грн., або на 40% більше, ніж минулого року. Завищення становить 30 млрд. грн.", - зазначає екс-міністр фінансів.

"Ноу-хау уряду є й відсутність зафіксованої цифри витрат. Норма закону щодо відповідної суми витрат не має ніякого значення, оскільки п`ять інших статей законопроекту дозволяють перевищувати встановлені цифри витрат. На жаль, оцінити "апетити" такого перевищення вкрай важко.

В українських реаліях на дефіцит перетворюються державні гарантії по кредитах. Вони передбачені на суму 45 млрд. грн.", - зазначає Пинзеник.

Екс-міністр фінансів вважає, що фактично ніяк не вплинули на бюджет і нові ціни на газ. "Минулого року середньорічна ціна газу становила 230 доларів США, а обсяг дотацій "Нафтогазу України" з бюджету досягав майже 30 млрд. грн. Водночас у бюджеті закладено реальних джерел для покриття різниці в цінах на 0,7 млрд. грн. Підсумувавши "вартість" вищеназваних проблем, отримаємо вказану суму дефіциту", - резюмував Пинзеник.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України передав на розгляд до Верховної Ради законопроект "Про Державний бюджет України на 2010 рік", в якому доходи заплановано на рівні 267,452 млрд. грн., зокрема доходи загального фонду - 218,691 млрд. грн.

Витрати держбюджету заплановано на рівні 323,556 млрд. грн., у т.ч. витрати загального фонду - 244,027 млрд. грн.

Дефіцит держбюджету пропонується встановити на рівні 57,745 млрд. грн., або 5,33% валового внутрішнього продукту (ВВП), зокрема по загальному фонду - 25,2 млрд. грн., або 2,3% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua