Борги України виявилися надійнішими від грецьких


Борги України виявилися надійнішими від грецьких

Вартість грецьких кредитних дефолтних свопів (страховки від дефолту) склала рекордні 565 базисних пунктів (5,65 відсотка від страхованої суми). Це вище, ніж показник України (543 базові пункти), повідомляє Reuters.

Раніше стало відомо, що дефіцит бюджету Греції в 2009 році склав 13,6 відсотка від ВВП, що значно вище від попередньої оцінки в 12,9 відсотка. Про це повідомляється в прес-релізі Євростату. Більше того, в повідомленні відзначено, що через "непевності" в наданих Грецією даних, різниця між витратами і доходами може бути переглянута ще раз у бік збільшення і перевищити 14 відсотків.

Незважаючина це, прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що в 2010 році Афіни мають намір виконати свою обіцянку і скоротити дефіцит до 8,7 відсотка від ВВП. У 2012 році Папандреу розраховує скоротити цей показник до рівня вимог ЄС, тобто 3 відсотків.

На тлі новин про зростання бюджетного дефіциту прибутковість облігацій Греції різко підвищилася разом з вартістю CDS, склавши для 10-річних паперів 8,5 відсотка, що є рекордним показником з 1998 року. Порівнянні папери Німеччини розміщуються з більш ніж удвічі меншою ставкою.

На початку квітня країни Євросоюзу і Міжнародний валютний фонд домовилися виділити грецькому уряду кредити на 30 мільярдів євро. Термін позик складе три роки, а ставка - близько п'яти відсотків річних. Ще 10-15 мільярдів євро Греції готовий надати МВФ.

Греція відчуває серйозну скруту з фінансуванням своїх зобов'язань через стрімке зростання боргів і втрату впевненості інвесторів у надійності Афін як боржника. Обсяг грецького держборгу зараз наближається до 130 відсотків від ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua