Авіаколапс у Європі послужить поштовхом до консолідації у сфері авіаперевезень


Авіаколапс у Європі послужить поштовхом до консолідації у сфері авіаперевезень

Заборона польотів у повітряному просторі Європи, пов'язана з виверженням вулкана в Ісландії, послужить поштовхом до консолідації в європейській галузі авіаперевезень, вважає аналітик Saxo Bank Крістіан Блоб'єрг.

За словами експерта, "виверження вулкана в Ісландії негативно позначилося на всій багатостраждальній авіаційній галузі Європи".

Постраждалі авіаперевізники сильно різняться за своїм типом. До їх числа входять і колишні держкомпанії, які не встигли належним чином оптимізувати базову вартість. З іншого боку, це компанії, які або встигли знизити базову вартість у минулому, або спочатку працювали в сегменті low cost; на думку Блоб'єрга, саме вони є найбільш вірогідними переможцями в майбутньому авіаційної індустрії.

"Деякі компанії, що не входили до альянсів до заборони польотів, будуть змушені об'єднуватися під тиском кредиторів. Коли хвиля консолідації наздожене Європу, залишиться 3-4 великі гравці і декілька бюджетних авіаперевізників (дискаунтерів)", - йдеться в аналітичній записці Блоб'єрга.

Троє кандидатів відомі вже зараз - це Lufthansa, KLM-Air France і альянс BA-Iberia; можливо, визначиться ще й четвертий гравець.

"Регіональні компанії, які сьогодні практикують високу цінову політику, будуть переважно витиснені через неможливість конкурувати з low cost перевізниками", - стверджує Блоб'єрг.

З часом регіональні компанії будуть об'єднані або поглинуті 3-4 основними гравцями.

Крім того, Saxo Bank чекає, що ці крупні компанії будуть зацікавлені в придбанні авіакомпаній-дискаунтерів, щоб обслуговувати всіх клієнтів в рамках одного бренду.

Авіакомпанії в Європі не були прибутковими дуже довго, і виверження вулкану лише загострило існуючі тенденції.

За оцінками Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA), збитки авіакомпаній світу за період закриття повітряного простору Європи після виверження ісландського вулкану склали $1,7 млрд. 17-19 квітня, коли криза повітряного сполучення досягла піку, збитки авіаперевізників складали близько $400 млн на добу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua