Рада відмовилася збільшити пенсії інвалідам


Рада відмовилася збільшити пенсії інвалідам

Верховна рада відмовилася ввести облік трудового стажу при призначенні пенсій працюючим інвалідам 2-ї і 3-ї груп. За прийняття в першому читанні відповідного законопроекту N1454 (автор - депутат Микола Кульчинський від фракції "Наша Україна - Народна Самооборона") проголосували 192 депутати при мінімально необхідних 226.

Законопроект передбачав введення обліку при призначенні пенсій працюючим інвалідам 2-ї і 3-ї груп не лише трудового стажу, що є у них, але і тривалості періоду сплати страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування.

Крім того, пропонувалося внесення відповідних змін до статті 33 закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". На думку автора законопроекту, його прийняття дозволило б відновити соціальну справедливість по відношенню до даних категорій пенсіонерів.

Нагадаємо, що у зв'язку з набранням чинності закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 1 січня 2004 року пенсії по інвалідності призначаються залежно від групи інвалідності у відсотках від пенсії за віком (для інвалідів 1 групи розмір пенсії рівний 100% пенсій за віком, для інвалідів 2 групи - 90% пенсій за віком, для 3 групи - 50% пенсій за віком).

В той же час страховий стаж, що є у працюючих інвалідів, і період сплати страхових внесків при призначенні пенсій по інвалідності в повному обсязі не враховуються.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua