НБУ видаватиме стабілізаційні позики тільки системним та платоспроможнім банкам, водночас знизивши їх обсяг


НБУ видаватиме стабілізаційні позики тільки системним та платоспроможнім банкам, водночас знизивши їх обсяг

Уряд вживатиме заходи для попередження того, щоб НБУ видавав позики комерційного характеру. Про це йдеться в листі уряду України до директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініка Строс-Кана. Копія листа є в розпорядженні РБК-Україна.

Уряд Азарова планує відізвати Положення з 1 до 3 Резолюції НБУ №47 і змінити Положення 4, щоб подовжені стабілізаційні позики видавалися лише у виключних випадках і тільки системним, платоспроможнім і життєздатним банкам на певний термін без можливості подовження.

Уряд очікує відновлення номінального зростання позик, коли покращиться рівень довіри та економічні перспективи, і банки пройдуть реабілітацію.

Також, уряд планує знизити обсяг реабілітаційних позик і позик із рефінансування, які ускладнюють здійснення монетарної політики і банківського нагляду. За відсутності поновлення системного відтоку депозитів, уряд та НБУ не надаватиме нові позики з рефінансування та не надаватиме видачу позик будь-якому неплатоспроможному банку. Для покращення координації уряд планує надати повноваження Департаменту монетарних операцій щодо надання, подовження чи сплати реабілітаційних позик.

Уряд планує в 2010 р. обмежити надання фінансової підтримки на проведення рекапіталізації банків до 20 млрд грн, тобто рівня, що залишає пруденційний буфер понад розрахованими витратами на досягнення рекапіталізаційних потреб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua