ДПАУ пропонує мінімізувати обіг готівкових коштів у розрахунках між СПД


ДПАУ пропонує мінімізувати обіг готівкових коштів у розрахунках між СПД

Державна податкова адміністрація України (ДПАУ) звернулася до Національного банку і законодавчих органів з пропозицією обмежити готівкові розрахунки між суб'єктами підприємницької діяльності (СПД) і перевести їх в безготівкову форму, повідомив заступник глави ДПАУ Сергій Лєкарь на брифінгу в четвер.

"Нам, можливо, необхідно обмежити видачу готівки, за винятком випадків отримання заробітної плати і готівки на закупівлю сільгосппродукції. Всі інші видачі готівки немає необхідності робити… Всі операції можна проводити і за безготівковим розрахунком", - сказав він.

При цьому Лєкарь пояснив, що значні обсяги готівки, які отримують певні суб'єкти підприємницької діяльності, - як в рамках закону, так і незаконно, - використовуються в тих чи інших цілях без відображення у відповідному податковому обліку.

"Сьогодні необхідно обмежити видачу готівки безпідставно, просто за першим бажанням", - сказав він.

На думку заступника глави ДПАУ, існуючі пропуски в законодавстві дозволяють деяким СПД використовувати їх ради особистої наживи.

Окрім того, Лєкарь відзначив необхідність виведення з "тіні" заробітної плати в країні. На його думку, введення солідарної відповідальності роботодавця і найнятого робітника є одним з методів боротьби з виплатою зарплат "в конвертах".

За даними ДПАУ, за підсумками проведених податківцями з початку 2010 року перевірок суб'єктів господарювання донараховано понад 619 млн грн. податків і штрафних санкцій, притягнено до оподаткування 1290 суб'єктів господарювання - фізичних осіб, що продавали товарно-матеріальні цінності без документального підтвердження їх придбання і стягнення податку, встановлено порушення вимог податкового законодавства при виплаті зарплати в 97,6% перевірених суб'єктів, виявлено понад 36 тис. найнятих робітників, працю яких роботодавці використовували без укладення договорів і сплати податку на доходи фізосіб до бюджету.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:ДПС України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua