Уряд ставить завдання зниження дефіциту держбюджету в 2010 році до рівня не більше 6% ВВП


Уряд ставить завдання зниження дефіциту держбюджету в 2010 році до рівня не більше 6% ВВП

Уряд України ставить завдання зниження дефіциту державного бюджету в 2010 році до рівня не більше 6% ВВП.

Про це говориться в урядовому проекті Державної програми економічного та соціального розвитку України на 2010 рік, який оприлюднено на сайті Верховної Ради.

У документі вказується: "Цільовий індикатор: зменшення дефіциту державного бюджету 2010 року до рівня не більш ніж 6% ВВП, його покриття за рахунок неемісійних джерел".

Основним завданням у державних фінансах в 2010 році для уряду є зменшення розриву між доходами й витратами державного бюджету.

Серед методів підвищення ефективності бюджетних витрат уряд планує впорядкування державних цільових програм, скорочення їх переліку, залишивши тих з них, реалізація яких спрямована на рішення невідкладних проблем в 2010 році.

Держпрограми, які не ввійдуть у зазначений перелік, планується фінансувати переважно за рахунок інших джерел надходження коштів (місцеві бюджети, кошти замовників та ін.).

Кабмін планує: підготувати проекти нормативно-правових актів про дочасне припинення діючих програм, які фактично не були профінансовані протягом декількох років а, отже, втратили свою актуальність; заощаджувати бюджетні кошти цього року пропонується за рахунок реорганізації установ бюджетної сфери з метою підвищення ефективності державних послуг та оптимізації чисельності зайнятих (насамперед за рахунок пенсіонерів); а також скорочувати бюджетні витрати на субсидії шляхом установлення диференційованих тарифів на житлово-комунальні послуги в залежності від обсягів їх споживання.

Як повідомлялося, перший заступник голови Адміністрації Президента України Ірина Акімова заявила, що на сьогодні дефіцит державного бюджету України з урахуванням дефіциту НАК "Нафтогаз України" і Пенсійного фонду становить близько 10% ВВП. У той же час, за її словами, МВФ вважає прийнятним для продовження програми співробітництва бюджетний дефіцит на рівні 6% ВВП.

Екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник оцінює потенційний дефіцит держбюджету України на 2010 рік на рівні 20% ВВП.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua