"Ъ": Дмитро Фірташ глибоко не риє


"Ъ": Дмитро Фірташ глибоко не риє

Як стало відомо Комерсант-Україна, Дмитро Фірташ вже не планує бути єдиним акціонером банку "Надра" і веде переговори зі своїми російськими партнерами про інвестиції до цієї установи. У банку "Надра" і НБУ вважають, що переговори закінчаться протягом трьох тижнів, і в банку з'явиться новий власник.

Експерти вважають, що для того, щоб відновити "Надра", Фірташ доб'ється преференцій від держави і заведе в банк потоки нафтогазових корпорацій.

Тимчасовий адміністратор банку "Надра" Валентина Жуковська повідомила, що рішення питання про входження нового інвестора в банк очікується протягом найближчих трьох тижнів. Аналогічні терміни назвав і заступник голови Нацбанку Василь Пасічник.

При цьому власник Group DF Дмитро Фірташ вже не має наміру самостійно санувати проблемну установу. "Він не претендує на 100% банку і розглядає можливість взяти участь в капіталізації як один з акціонерів, - відзначила Валентина Жуковська.- Розглядалися різні конструкції інвестування, в яких він мав взяти участь грошима з врахуванням джерел цих коштів. Але питання конфігурації, в якій станеться капіталізація, поки не вирішене".

Вона запевнила, що партнерами Фірташа є українські компанії. "Хоча це може бути і зовсім інший консорціум", - додала адміністратор.

Джерело на банківському ринку, знайоме з ситуацією в банку "Надра", стверджує, що Дмитро Фірташ веде переговори зі своїми російськими колегами по нафтогазовому бізнесу. "Дмитро Фірташ виступає як посередник, точно так, як і брати Клюєви працювали з Промінвестбанком, в який привели Зовнішекономбанк, - сказав він.- Його партнери повинні були прийняти рішення, хто з них виступить 'особою інвестора', ще до 6 квітня, але і досі не домовилися. Коли вони зайдуть в банк, то заведуть в нього потоки НАК 'Нафтогаз України', і він швидко встане на ноги". За його словами, структури партнерів Фірташа вже скупили 2/3 зовнішніх боргів "Надра", аби провести їх реструктуризацію в своїх інтересах.

Нагадаємо, що проблеми в банку "Надра" виникли на початку кризи. Він отримав рефінансування НБУ на 3,1 млрд грн., велика частина якого пішла в підконтрольних власникам структури (проти них заведені кримінальні справи). Джерела в НБУ стверджують, що глава Нацбанку Володимир Стельмах запропонував Дмитру Фірташу виступити обличчям консорціуму, який санує проблемну установу, і після згоди останнього видав ще 4 млрд грн. рефінансування під особисті гарантії бізнесмена. Але після звинувачень екс-прем’єром Юлією Тимошенко Дмитра Фірташа в доведенні "Надра" до банкрутства відтік вкладників з банку посилився, і з установи пішли багато менеджерів.

Тому експерти упевнені, що "Надра" не зацікавить стратегічного інвестора, бізнес якого ніяк не пов'язаний з цим банком. "Імідж банку знищений, всі, хто міг забрати з нього гроші, зробили це. Я сумніваюся, що серйозним гравцям банк може бути цікавий при величині інвестицій, які потрібно в нього влити", - сказав директор інвестиційно-банківського департаменту ІК Dragon Capital Максим Нефьодов.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко передбачає, що зараз Фірташ добивається преференцій з боку держави, яка розрахується з вкладниками "Надра" самостійно: " Фірташ напевно вважає, що якщо він заходить в банк, то той повинен дістатися йому дешево і йому не доведеться розраховуватися по депозитах. Він може залучити російські інвестиції для оздоровлення банку. Але якщо в банк завести рахунки нафтогазових компаній, то теоретично він дуже швидко стане прибутковим".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Надра
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua