Гарне життя дорогого вартує


Гарне життя дорогого вартує

Кабінет міністрів планує збільшити доходи бюджету в 2010 році на 5 млрд грн. за рахунок збільшення ставок акцизного збору на коньяки, сигари і дорогі машини. Введуть цього року і податок на нерухомість, який стягуватиметься лише з квартир площею понад 300 кв.м. Учасники ринку не вважають, що ці ініціативи призведуть до збільшення доходів держбюджету.

Вчора заступник міністра фінансів Тетяна Єфименко повідомила, що Кабінет міністрів паралельно з проектом держбюджету на 2010 рік подасть у Верховну раду законопроект з податковими ініціативами. Зміни торкнуться підакцизних товарів і нерухомості. Податок на нерухомість складе, за її словами, не менше 20 грн/кв. м і платитиметься при будівництві або покупці житла площею понад 300 кв.м.

Рівень ставки акцизу на коньяк планується збільшити в поточному році на 21,4% - з 14 грн/л до 17 грн/л, а з 2011 року - до 34 грн/л. "Коньяки знаходяться на пільгових умовах, і ми їх просто підтягуємо до рівня оподаткування горілки - вводимо норми, які були припинені", - сказала пані Єфименко. Торік парламент підвищив з 2010 року акциз на коньячні вироби до 21 грн/л з поступовим збільшенням до 34 грн/л, але пізніше парламент вирішив відмовитися від підвищення. За даними Мінфіну, частка акцизу в ціні коньяку складає 7,1%, тоді як в Росії - 18,1%, в Польщі - 19,5%.

"По автомобілях і сигарах всі ставки будуть в ув'язці з цінами і питомою вагою акцизних податків в Росії, Білорусії і Польщі", - сказала Тетяна Єфименко.

Джерело в Мінфіні сказало, що адвалорна ставка акцизу на сигари зросте з 69 грн. до 200 грн. за 1 тис. шт., специфічна, - з 20% до 36%. "У Росії ставка в еквіваленті складає 600 грн." - пояснив він. Мінімум удвічі з нинішніх 1 євро за 1 куб. см двигуна збільшиться акциз при імпорті автомобілів вартістю понад 50 тис. євро. За рахунок цих ініціатив Мінфін планує залучити до держбюджету в поточному році 5 млрд грн. Про підвищення акцизів на горілку, вино, сигарети і бензин поки не йдеться, але обговорювалася можливість підвищення вартості патентів для АЗС, уточнило джерело в Мінфіні.

Учасники ринку не раді цим податковим ініціативам. Директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко відзначає, що кількість дорогих транспортних засобів, що ввозяться до України, торік з врахуванням кризи і підвищення акцизу і так різко скоротилося. Так, минулого року офіційно був ввезений всього один автомобіль Maybach (у 2008 році - 8) і три Aston Martin (14). Із збільшенням ставки акцизу, а, за його інформацією, Мінфін має намір збільшити її втричі, бюджет не отримає нічого, бо легально автомобілі ввозити не будуть. Тим більше що є 12 схем імпорту транспорту без сплати податків, наприклад у вигляді спадку.

За словами директора з маркетингу Одеського коньячного заводу (ТМ "Шустов") Юлії Комарової, різке збільшення ставки на коньяк поставить під загрозу коньячний ринок України. "Раніше пропонували поступовий перехід на акциз в 34 грн/л - за п'ять-шість років, що хоч якось давало можливість адаптуватися і підготувати споживача. Цей рік із ставкою в 17 грн/л ми переживемо, але що буде далі - сказати важко", - говорить вона, додаючи, що вартість пляшки коньяку в роздробі збільшиться удвічі. Один з найбільших імпортерів сигар "Сигарний будинок 'Фортуна'" від коментарів відмовився.

Голова Рієлторської палати України Олександр Бондаренко вважає, що вводити податок на нерухомість необхідно, але його ставка має бути прив'язана до вартості квадратного метра, оскільки на периферії будинок площею 300 кв. м може коштувати $300 тис., а в Конча-Заспі - $2 млн: "Не потрібно прив'язуватися і до року спорудження. Чому нове житло має обкладатися, а побудоване 10 років тому - ні?"

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua