Підприємства переоцінюють сировину — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підприємства переоцінюють сировину

Казна та Політика
545
Подорожчання сировини прискорило в березні промислову інфляцію до 3%, а її середньорічний рівень - до 18,6%. Учасники ринку чекають збереження найближчими місяцями нинішніх темпів зростання цін на продукцію. Вже з травня інфляція може піти на спад і знизитися до 14,4%, зазначають експерти.
Промислова інфляція в березні несподівано прискорилася до 3%, підрахували вчора в Держкомстаті. Вищі темпи зростання цін виробників промислової продукції з початку минулого року фіксувалися лише у вересні (+3,6%; див. графік). При цьому в січні-лютому цього року промислова продукція дорожчала на 1,9% на місяць, а в цілому в I кварталі ціни виросли на 6,9%.
Найбільше з початку року подорожчав кокс (+29,84%). "Зростання цін на вугілля і прокат примушує металургів підвищувати ціни на свою продукцію", - говорить аналітик ІК Dragon Capital Сергій Айда. Він чекає в поточному році зростання цін на метал на 40-45%. Поки ціни в металургії збільшилися на 6,3%. Гендиректор об'єднання коксохімічних підприємств "Укркокс" Анатолій Старовойт вважає, що подальше зростання світових цін на метал прискорить подорожчання коксу. У машинобудуванні ціни зросли лише на 2,8%. "На машинобудівників також впливає збільшення цін на метал і енергоносії. Але конкуренція на ринку настільки сильна, що виробники бояться підвищувати ціни, тим більше доки на складах є старі запаси сировини. Швидше за все, зростання цін на продукцію почнеться з травня", - сказав президент індустріальної групи УПЕК Анатолій Гиршфельд.
Подорожчання в харчовій галузі (+6,2%) в основному забезпечили підприємства, що виробляють молочну продукцію (+12,5%) і цукор (+11,8%). Продукти харчування в роздрібі подорожчали на 8,2%. "Високі темпи зростання цін виробників забезпечать найближчими місяцями подорожчання продуктів харчування", - зазначає старший науковий співробітник Київської школи економіки Михайло Сальников.
Березневе прискорення темпів зростання цін додало до середньорічної промислової інфляції 2,2 відсоткового пункту - вона склала 18,6%. Торік інфляція в промисловості знизилася з 23% до 14,3%. Аналогічний показник - зростання на 14,4% - Кабмін заклав до проекту держбюджету. Аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Ірина Піонтковська доки не бачить загрози в прискоренні зростання цін виробників: "На початку 2009 року промислова інфляція була низькою. Тому до травня (у травні минулого року зафіксована дефляція 0,7%) можна чекати високих темпів інфляції. Вона загальмується в II півріччі, ймовірно, до обіцяного Кабміном рівня".
Темпи зростання цін виробників промислової продукції в 2009-2010 роках %
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас