Тимчасовий уряд Киргизії розпустив парламент


Тимчасовий уряд Киргизії розпустив парламент

Тимчасовий уряд, так званий "уряд народної довіри" прийняв рішення про розпуск Жогорку кенешу - однопалатного парламенту країни. Про це сьогодні на зустрічі з журналістами повідомила голова тимчасового уряду Роза Отунбаєва. За її словами, повноваження законодавчої влади поки переходять до тимчасового уряду.

Тим часом кількість загиблих під час масових протестів опозиції в Бішкеку зросло до 68 осіб. Такі останні дані Міністерства охорони здоров'я Киргизії. Крім того, госпіталізовані 498 потерпілих.

Ситуація в охопленому безладами Бішкеку продовжує залишатися напруженою. Повідомляється про масові факти мародерства. Так, після провалу переговорів між представниками влади і опозиції Киргизії, протестуючі влаштували погром в будівлі уряду. Крім того, невідомі розграбували і спалили будинок, що належить сім'ї президента Киргизії Курманбека Бакієва. Сам Бакієв і міністр оборони Киргизії Бакітбек Калієв напередодні покинули Бішкек і, за останніми даними, перебувають в південній резиденції в Оші.

Нагадаємо, напередодні один з лідерів киргизької опозиції Темір Сарієв повідомив журналістам, що прем'єр-міністр Киргизії Даніяр Усенов написав заяву про відставку свого уряду. Він також сказав, що опозиція сформувала уряд народної довіри на чолі з колишнім міністром закордонних справ, лідером парламентської фракції опозиційної соціал-демократичної партії Киргизії Розою Отунбаєвою. У свою чергу, Отунбаєва заявила, що прем'єр-міністр Киргизії передав їй свої повноваження. За її словами, найпершим завданням утвореного сьогодні "уряду народного руху" є наведення ладу в країні і запобігання фактам мародерства.

Новий кабінет міністрів має намір знизити тарифи на електроенергію і повернути країні продані стратегічні об'єкти.

В останні місяці поріділа опозиція демонструвала згуртованість і вимагала від президента Курманбека Бакієва припинити репресії, звільнити родичів і скасувати підвищення тарифів на електроенергію. Протести почалися в кінці березня до п'ятої річниці "Тюльпанової революції", що привела до влади Бакієва на хвилі масових безладів, аналогічних до сьогоднішніх. Акції протесту розганяла міліція, а непідконтрольні Бакієву ЗМІ закривалися і втрачали журналістів. Опоненти звинувачували главу держави в узурпації влади і наступі на свободи, а Захід був стривожений нападами на журналістів і кримінальними процесами проти лідерів опозиції в бідній центральноазіатській державі, на території якого розташовані російська і американська військові бази.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua