НБУ відзначає тенденцію перевищення пропозиції інвалюти над попитом на міжбанку


НБУ відзначає тенденцію перевищення пропозиції інвалюти над попитом на міжбанку

Національний банк України (НБУ) відзначає тенденцію перевищення пропозиції іноземної валюти над попитом на неї на міжбанківському валютному ринку.

"Починаючи з другої половини лютого, на міжбанківському ринку спостерігається домінування валютної пропозиції, що сприяє зміцненню гривні з одночасним наближенням її офіційного курсу до ринкових котирувань по відношенню до іноземних валют. Це пояснюється, в першу чергу, зростанням валютних надходжень на користь резидентів у вигляді експортної виручки, інвестицій, а також кредитів і депозитів. При цьому спостерігається зменшення платежів по зовнішніх боргових зобов'язаннях перед нерезидентами", - повідомив НБУ на веб-сайті.

Як відзначається в повідомленні, у зв'язку з цим НБУ активізував покупку іноземної валюти на міжбанку, і міжнародні резерви в березні збільшилися майже на $1 млрд, перевищивши $25 млрд. При цьому зростанню резервів не перешкодила підтримка Нацбанком платежів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" по її зовнішніх контрактах, сказано в повідомленні.

Курс гривні до долара на міжбанківському ринку за минулий місяць зміцнився на 0,76% - до 7,9183 грн/$1, а готівкової гривні по операціях продажу доларів - на 1,33%, до 7,9072 грн/$1.

Зміна офіційного курсу гривні відображала коливання котирувань на міжбанківському ринку: за березень гривня ревальвувала до долара на 0,81% - до 7,9250 грн/$1, до євро - на 0,86%, до 10,6845 грн/EUR1. До російського рубля гривня девальвувала на 1,51% - до 2,6989 грн/10 рос. руб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua