Лавров і Ештон домовилися про проведення в травні саміту Росія-ЄС


Лавров і Ештон домовилися про проведення в травні саміту Росія-ЄС

31 травня - 1 червня в Ростові-на-Дону (РФ) пройде саміт Росія-ЄС. Про це розповів міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на спільній прес-конференції з віце-президентом Єврокомісії Кетрін Ештон в Москві.

"Ми обговорили пріоритетні теми, які визначатимуть наш порядок денний, і говорили про те, щоб перші результати цієї роботи були вже досягнуті до чергового саміту Росія-Євросоюз, який відбудеться в Ростові-на-Дону 31 травня, - 1 червня цього року", - сказав С.Лавров.

За його словами, керівництво РФ як найважливіший напрям взаємодії з ЄС виділяє партнерство для модернізації. "Ця концепція вже обговорювалася на попередньому саміті Росія-ЄС в Стокгольмі восени минулого року, була підтримана і зараз, ми приступили до практичної розмови про наповнення цієї концепції конкретним змістом з нашими партнерами з Євросоюзу. Перші контури майбутнього партнерства, по-моєму, вже визначилися: ми хочемо поставити основною задачею конкретні, практично значимі напрями співпраці, які стосуються розвитку економіки, соціальної сфери, освіти, науки, технології, інновацій, управління, адміністрування і правозастосування", - сказав він.

"Розраховуємо, що до саміту в Ростові-на-Дону в нас з'явиться загальне бачення того, як в конкретному плані рухатися далі", - додав він.

С.Лавров повідомив, що під час переговорів було приділено увагу подальшій лібералізації візового режиму між РФ і ЄС.

"Наша сторона поставила питання про необхідність конкретизувати давно оголошену мету - просування до безвізового режиму. Росія готова перейти до безвізового режиму (з ЄС) хоч завтра", - сказав він.

За словами С.Лаврова, набрання чинності Лісабонського договору буде пов'язане з уточненням форматів співпраці ЄС із зовнішніми партнерами, у тому числі з РФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua