ЄК розпочала антимонопольне розслідування проти Google


ЄК розпочала антимонопольне розслідування проти Google

Європейською Комісією (ЄК) розпочато антимонопольне розслідування проти Google. Регуляторам потрібно з'ясувати, чи допускалися компанією - розробником найбільшої пошукової системи протиправні дії відносно її конкурентів, інформує Associated Press.

Напередодні скаргу на пошукового гіганта в регулюючі органи Євросоюзу подали три компанії, у тому числі Microsoft. Вони звинувачують Google в навмисному зниженні їх в рейтингу результатів пошукової системи. Сервіс електронної торгівлі Ciao , що належить Microsoft, стверджує, що роботу сервісу контекстної реклами пошукового гіганта також не можна назвати прозорою. На думку Ciao, Google встановлює для рекламодавців дуже низькі ціни, чим шкодить решті гравців ринку.

Нагадаємо, 18 лютого ц.р. ЄК видала дозвіл на операцію між американськими Microsoft і Yahoo! про придбання софтверним гігантом пошукового бізнесу останньої. Як наголошується в повідомленні Єврокомісії, ця операція не матиме істотного впливу на стан конкуренції в Європейській економічній зоні.

За повідомленням виконавчого органу ЄС, європейські операції Microsoft і Yahoo!, пов'язані з інтернет-пошуком і онлайн-рекламою, прив'язаною до результатів пошуку, в Європейській економічній зоні "дуже обмежені при сумарній частці ринку не вище 10%". Більше 90% ринку займає інтернет-гігант Google. В зв'язку з цим накладати будь-які обмеження на партнерство Microsoft і Yahoo! недоцільно, зазначали раніше в ЄК.

Google - перша за популярністю (77,05 %) в світі пошукова система, яка обробляє більше 40 мільярдів запитів на місяць (частка ринку 62,4%). Лідер пошукових машин інтернету Google індексує більше 8 мільярдів веб-сторінок. Google може знаходити інформацію на 186 мовах. Google займає 7-е місце в рейтингу найдорожчих брендів світу. Заснували корпорацію - Сергій Брін і Леррі Пейдж в1998 р. на основі навчального проекту BackRub, який вони розробили, коли були студентами Стенфордського університету США.

Чистий прибуток Google за підсумками 2009 р. склав 6,5 млрд дол., що на 54% більше від показника за попередній звітний рік, коли чистий прибуток виріс менш ніж на 1% і становив 4,23 млрд дол. У 2007 р. - 4,2 млрд дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua