Експерт: Наступного року основним конкурентом України на світовому ринку ячменю стане Європа


Експерт: Наступного року основним конкурентом України на світовому ринку ячменю стане Європа

Головною перешкодою в торгівлі українським ячменем наступного року стане підвищення конкуренції з боку країн-експортерів. Таку думку висловив заступник генерального директора ТОВ СП "Нібулон" Андрій Вадатурський, повідомляє прес-служба компанії.

Нагадаємо, що Україна забезпечує 50% попиту на ячмінь в світі (близько 6 млн. тонн). В той же час, обсяги експорту таких основних конкурентів України, як Австралія, досягають 3-5 млн. тонн, Європи - 2-4 млн. тонн, Канади - 1-2 млн. тонн.

"Можна чекати, що наступного року основним нашим конкурентом стане саме Європа", - підкреслив А.Вадатурський.

Він відзначив, що в ЄС сьогодні існує програма підтримки сільгосптоваровиробника: уряд купує ячмінь в населення за ціною 105-107 євро/т. Ця програма діятиме до 1 травня 2010 р. Таким чином, держава виходитиме на ринок в поточному році з великими перехідними запасами. І, незважаючи на зменшення обсягів виробництва ячменю в європейських країнах (з 62 до 56 млн. тонн), ці залишки (додаткові 5-6 млн. тонн) Європа зможе у будь-який момент відвантажити на експорт.

На думку експерта, впливає на вартість ячменю і найбільший світовий імпортер даної культури - Саудівська Аравія, яка споживає близько 7,5 млн. тонн зерна на рік (60-75% світового імпорту). На думку А.Вадатурського, така тенденція має негативний ефект, "тому що ми як український виробник залежні від одного імпортера - країни, яка тривалий час на придбання ячменю витрачала значні державні субсидії".

Зокрема, 45-60% імпортної ціни на ячмінь в Саудівській Аравії субсидується як допомога місцевому населенню. За словами А.Вадатурського, цей рік був першим, коли уряд Саудівської Аравії провів жорстку політику і не збільшив субсидії. У 2010 р. субсидія складає "всього лише $65 за тонну".

"Сьогодні немає прогнозів щодо змін субсидій в СА наступного року. Звичайно, це великий мінус, але, з іншого боку, ми розуміємо, якою буде ціна на ячмінь вже наступного урожаю. Це близько 840-1080 грн/т (при курсі 8 грн. за долар) з доставкою до Миколаєва", - відзначив експерт.

Кажучи про ситуацію на ринку кукурудзи, А.Вадатурський вважає, що наступного року ціни на кукурудзу в середньому складатимуть $140-155 за тонну на умовах CPT. Таким чином, при незмінному курсі гривні і без природних катаклізмів ціна на кукурудзу коливатиметься в межах 1120-1240 грн/т з доставкою в порт, упевнений експерт.

Щодо сорго А.Вадатурський відзначив, що ця культура має "вигіднішу економіку, ніж яровий ячмінь". Ціна на сорго на світових риках має жорстку прив'язку до цін на кукурудзу і торгується з дисконтом $20. Таким чином, при незмінному курсі гривні ціна на сорго складатиме 960-1080 грн/т.

"Сьогодні ми вивели українське сорго на світовий ринок і вже готові купити до 1 млн. тонн даної культури", - відзначив заступник генерального директора ТОВ СП "Нібулон".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua