0 800 307 555
0 800 307 555

Експерт: Агропромислові компанії України збільшують свою присутність на ринках європейських країн

Аграрний ринок
559
Агропромислові компанії України збільшують свою присутність на ринках європейських країн. Черговим чинником, який сприяє цій тенденції, може стати можливий дозвіл на ввезення до Європейського союзу (ЄС) української курятини. На думку фінансового аналітика групи компаній (ГК) "Синком" Андрія Патіоти, висока вірогідність того, що вже в червні-липні 2010 р. існуючі обмеження будуть зняті, повідомляється в прес-релізі ГК.
В травні 2010 р. буде проведено повторну інспекцію українських виробників продукції птахівництва фахівцями Генерального директорату Європейської комісії з охорони здоров'я і захисту прав споживачів (САНКО). Європейські експерти вже проводили інспекцію української курятини в червні 2009 р., проте їх результати не призвели до допуску вітчизняного бізнесу на ринки ЄС.
Водночас експерти ГК "Синком" не бачать в результатах торішньої перевірки істотного негативу. "Зауваження переважно стосувалися не ведення бізнесу або утримання тварин, що зазвичай особливо ретельно інспектується європейськими чиновниками, а законодавчих проблем", - зазначає А.Патіота.
Можливе скасування заборони, на його думку, призведе до виділення агропромисловцям України квоти на ринку Євросоюзу на 100 тис. тонн курятини на рік (при загальному обсязі ринку близько 12 млн. тонн). Враховуючи як мінімум 25% різницю в цінах на продукт на вітчизняному і європейському ринках, це також сприятиме підвищенню рентабельності бізнесу. Додатковою перевагою українських виробників завдяки географічній близькості є можливість постачань в країни ЄС дорогого свіжого охолодженого м'яса. Їх американські і бразильські конкуренти змушені займати нішу дешевшого замороженого м'яса. Такі перспективи дозволяють українському агробізнесу проводити активне розширення потужностей. Одним з найбільш характерних прикладів цієї позитивної тенденції може стати будівництво холдингом "Миронівський хлібопродукт" (LSE:MHPC) нового агрокомплексу, який дозволить йому збільшити виробництво курятини до 770-780 тис. тонн (зараз 330-340 тис тонн). За оцінками ГК "Синком", до 20% продукції комплексу може експортуватися до ЄС.
"Інвестиції аграріїв у виробництво не проходять непоміченими і для інвесторів, - зазначає А.Патіота. - Капітальні ресурси стають доступнішими навіть для невеликих сільськогосподарських виробників. Прикладом такого вдалого залучення капіталу найближчим часом може стати приватне розміщення групою компаній "Агроліга" 20% своїх акцій на майданчику NewConnect Варшавської фондової біржі (ВФБ) в ІІІ кварталі 2010 р."
Група компаній (ГК) "Синком", включає інвестиційну компанію "Синком Капітал" і компанію з управління активами (КУА) "Синком Ассет Менеджмент".
"Синком Капітал" - це одна зі старих інвестиційних компаній, що надає брокерські послуги на українському фондовому ринку, послуги у сфері корпоративних фінансів і інвестиційного банкінгу. Інвестиційна компанія була створена в 1994 р., була активним учасником створення ПФТС в 1996 р. і Української біржі в 2009 р. За даними фондових майданчиків, "Синком Капітал" входить до п'ятірки найбільших брокерів українського ринку цінних паперів. "Синком Ассет Менеджмент" працює на ринку спільного інвестування України, успішно керуючи закритим недиверсифікованим корпоративним інвестиційним фондом "Гетьман".
Компанія FINPR - перша в Україні спеціалізована компанія у сфері фінансового PR і комунікаційного консалтингу. Компанія надає комплексні послуги з інформаційного супроводу клієнта з метою налагодити його бездоганну ділову репутацію, тим самим підвищуючи його інвестиційну привабливість.
За матеріалами:
АПК-Інформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас