Тимошенко добиває Фірташа


Тимошенко добиває Фірташа

Це може призвести до подальшої ліквідації банку "Надра". На думку експертів, Нацбанк не прийме такого рішення до закінчення другого туру президентських виборів, проте після 10 лютого банк з великою часткою вірогідності може піти під ніж. Річ у тім, що іноземні кредитори не можуть домовитися про реструктуризацію боргу, а оскільки серед кредиторів - експортні іноземні державні агентства, Мінфін може вимагати від НБУ відкликати в банку ліцензію.

Прем’єр Юлія Тимошенко продовжує тіснити позиції підприємця Дмитра Фірташа. Після того як Кабмін відірвав від компанії OstChem одіозного бізнесмена Іршанський і Вольногорський гірничорудні комбінати, уряд зробив чергову спробу відібрати у Фірташа банк "Надра".

При цьому Кабмін поки не має наміру ставати власником фінустанови. Дані Міністерства фінансів свідчать: станом на кінець грудня були документи про реструктуризацію лише частини (з експортними агентствами і власниками єврооблігацій на загальну суму близько $290 млн.) з $830 млн. зовнішньої заборгованості банку "Надра".

За словами директора департаменту з питань рекапіталізації банків Мінфіну Теймура Багірова, останнім часом міністерство даних від банку "Надра" не отримувало. "Для рекапіталізації необхідне врегулювання питань зі всіма зовнішніми кредиторами банку. Поки цього не сталося, тому уряд ще в кінці минулого року прийняв рішення про переведення рахунків вкладників в "Родовід Банк", проте Нацбанк це рішення поки не погодив", - відзначив Багіров.

В свою чергу, тимчасовий адміністратор банку "Надра" Валентина Жуковська заявила, що у зв'язку із заявою прем'єр-міністра в листопаді про недоцільність рекапіталізації банку "Надра" і відповідних рішень щодо переведення вкладів стало неможливим поставити крапку в цьому процесі.

"Кабмін і Мінфін негайно після оприлюднення цих рішень одержали листи від всіх кредиторів банку про їх глибоку стурбованість і розчарування з приводу недоцільності капіталізації ВАТ КБ "Надра" за участю держави і передачі депозитів іншому банку. Одночасно всі кредитори ще раз відзначають своє прагнення продовжувати конструктивні переговори щодо реструктуризації", - говорить Жуковська.

Примітно, що представники клубу кредиторів банку, до якого входять Commerzbank,, Fortis Bank Nederland NV, Rabobank, Standard Bank Plc, Cargill Financial Services International, NLB Interfinanz і OTP Bank дотримуються дещо іншої позиції. Їх представники підтверджують, що підписання договорів про реструктуризацію зовнішньої заборгованості банку затягується, про що кредитори навіть повідомили листами на адресу Кабміну, Нацбанку і Секретаріату президента. "Мені важко говорити, що в цьому винен Кабмін. Рішення про реструктуризацію перебуває в повноваженнях тимчасової адміністрації. Є таке відчуття, що нас хочуть витіснити з банку", - розводить руками один з кредиторів.

Обізнане джерело в Національному банку повідомило, що листи кредиторів подіяли на уряд. Представники Кабміну останнім часом висловлюють "гостру стурбованість позицією НБУ". "В Кабміні стурбовані тим, що Нацбанк досі не дав дозволу на переведення рахунків приватних клієнтів в "Родовід Банк" і не відкликав ліцензію в банку "Надра", - говорить співрозмовник. За його словами, в Кабміні дуже наполягали на тому, щоб переведення рахунків вкладників у "Родовід" почалося в перших числах лютого.

Але в Національному банку посилаються на швидке закінчення періоду роботи в установі тимчасової адміністрації, яка має до 10 лютого подати в НБУ звіт про виконану роботу, після чого і буде прийнято рішення про подальшу долю банку. "Можливо, розмови про ліквідацію банку пов'язані з тим, що його кредиторами є державні експортні агентства інших країн, а містечкова боротьба за вплив на банк несе загрозу для іміджу країни в цілому", - сказав чиновник.

Можливість ліквідації банку "Надра" підтверджує і тимчасовий адміністратор "Родовiд Банку" Сергій Щербина, який заявив, що документи про переведення рахунків у "Родовід" мають бути підписані до 10 лютого. За словами адміністратора, якщо цього не станеться, то з 10 лютого банк "Надра" піде під ліквідацію, а громадяни отримають свої вклади від Фонду гарантування вкладів фізосіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua