Інфляція в єврозоні прискорилась у січні до максимуму за 11 місяців


Інфляція в єврозоні прискорилась у січні до максимуму за 11 місяців

Споживчі ціни в єврозоні зросли в січні на 1% порівняно з аналогічним місяцем 2009 року, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на попередні дані Статистичного управління Європейського Союзу.

Темпи інфляції в січні є найшвидшими за останні 11 місяців.

Аналітики чекали збільшення цього показника на 1,2%.

В грудні річна інфляція склала 0,9%.

Ціни на нафту підскочили за останніх 12 місяці на 76%, що сприяло прискоренню інфляції, не дивлячись на зниження витрат компаній і скорочення робочих місць. Підвищення вартості енергоносіїв прискорилося в зимові місяці через холодну погоду. Передбачається також, що температура в Європі буде нижчою за звичайний рівень в майбутні 2 місяці.

Попри вихід єврозони з рецесії, Європейський центральний банк (ЄЦБ) залишив відсоткові ставки на рекордно низькому рівні, аби підтримати нестійке відновлення економіки.

"Ми не бачимо особливих шансів на сильне, стійке зростання цін в єврозоні, що дозволяє ЄЦБ зберегти стимулюючі аспекти кредитно-грошової політики", - заявив економіст Daiwa Securities Колін Елліс.

За оцінками ЄЦБ, ВВП єврозони збільшиться на 0,8% в 2009 році і на 1,2% в 2011 році. Середні темпи інфляції становитимуть 1,3% цього року і близько 1,4% в наступному.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua