Російський уряд вирішило скасувати обов'язкову сертифікацію продуктів харчування


Російський уряд вирішило скасувати обов'язкову сертифікацію продуктів харчування

Росія з 15 лютого 2010 року скасовує обов'язкову сертифікацію харчової та парфумерної продукції. Відповідна постанова уряду уже підписана. Як стверджує "Час новин", уряд поспішив з реформою: у Росії занадто низький ступінь відповідальності виробників і продавців, а штрафи за порушення - занадто низькі.

З 15 лютого виробники харчових і парфумерних товарів повинні мати лише декларацію відповідності, які бізнесмени заповнюють на підставі власних доказів безпеки і якості продукції. Раніше обов'язок тестування продукцію в лабораторіях лежала на сертифікаційних центрах.

За статистикою "Роспотребнагляд", яку наводить видання, близько 50% товарів на російських прилавках, навіть в умовах сертифікації товару, не відповідають нормам безпеки і якості.

У Євросоюзі, приміром, бізнесмени працюють із добровільною сертифікацією товарів, але покарання для несумлінних підприємців також дуже суворе. Приміром, якщо в магазині буде виявлений протермінований товар, то цей магазин буде закрито, а його власникові заборонять відкривати магазини, у яких будуть продаватися харчові продукти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua