Світовий дисбаланс у доступі до урану призведе до зростання злиття і поглинань на цьому ринку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Світовий дисбаланс у доступі до урану призведе до зростання злиття і поглинань на цьому ринку

129
Обсяг міжнародного злиття і поглинань з метою отримання доступу до видобутку урану зростатиме. Багато країн прагнуть зміцнити паливну безпеку на тлі будівництва нових ядерних реакторів, сказано в доповіді Nomura International.
"Головна особливість поширення світових ресурсів урану полягає в тому, що лише декілька країн володіють більшістю цих запасів. При цьому деякі країни з великою кількістю АЕС не володіють багатими ресурсами урану", - підкреслюється в документі.
У всьому світі будується або планується побудувати АЕС загальною потужністю близько 200 гігават. Попит на уран зростатиме за рахунок Китаю, Індії, Росії і Південної Кореї. Компанії з цих країн будуть змушені конкурувати за постачання ядерного палива з тих небагатьох країн, які володіють значними запасами урану. Перш за все це Австралія, Казахстан і Канада, де зосереджено 60% всіх глобальних резервів урану.
Зокрема Казахстан, де зосереджено понад 15% світових запасів цього палива, залучає інвестиції з Китаю, Канади, Франції та Росії. Державна компанія Казатомпром і китайська Guangdong Nuclear Power Group Co. торік спільно відкрили нову уранову копальню. Проте КНР доводиться конкурувати за постачання урану з США, Францією і Японією. Останні 3 країни виробляють найбільшу кількість атомної енергії, забезпечуючи 60% світового попиту на цей вид палива.
Оператори АЕС у всьому світі ризикують зіткнутися з дефіцитом палива протягом наступних десяти років, оскільки постачальники урану не зможуть швидко побудувати заводи по збагаченню урану або переробити начинку боєголовок, що залишилися з часів СРСР. Лише близько 10% глобального попиту на паливо для АЕС будуть покриті за рахунок постачань переробленої начинки радянських боєголовок. Зараз у всьому світі будується 53 ядерні реактори і діє ще 435, відзначається в доповіді Усесвітньої ядерної асоціації.
За матеріалами:
K2Kapital
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас