Мінфін України розраховує на черговий транш МВФ незалежно від результатів виборів


Мінфін України розраховує на черговий транш МВФ незалежно від результатів виборів

Україна отримає черговий транш кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) незалежно від результатів президентських виборів, вважає виконуючий обов'язки міністра фінансів Ігор Уманський.

"Я особливих проблем в цьому контексті не бачу. Єдине, нам в будь-якому разі, при будь-яких результатах виборів президента, нам потрібно буде забезпечити демонстрацію адекватного бюджетного процесу та адекватної бюджетної політики на цей рік. Я вважаю, якщо ми це зробимо, то проблем з відновленням програми (співпраці з МВФ - ред.) не буде", - сказав І.Уманський, відповідаючи на запитання про перспективи співпраці України і МВФ.

МВФ восени 2008 року прийняв рішення про виділення Україні кредиту близько $17 млрд в рамках програми stand-by. З трьох виділених траншів на загальну суму майже $11 млрд перший у розмірі $4,5 млрд в листопаді 2008 року отримав Нацбанк, проте вже другий, в травні 2009 року, у розмірі $3 млрд був поділений навпіл між НБУ та урядом, а третій, в серпні, на $3,5 млрд повністю пішов уряду, аби полегшити виконання бюджету і закупівлі природного газу.

Виділення четвертого траншу в розмірі $3,8 млрд було заплановано на листопад за підсумками третього перегляду програми. Місія Фонду завершила роботу в Києві в кінці жовтня, проте не зробила позитивної заяви про завершення перегляду. МВФ неодноразово публічно відзначав, що чекає формування консолідованої позиції української влади в питанні реалізації антикризових дій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua