Українці зможуть оформлювати польську візу через інтернет


Українці зможуть оформлювати польську візу через інтернет

Міністерство закордонних справ Польщі планує з квітня цього року запровадити у всіх консульських установах в Україні можливість подачі документів на отримання візи через інтернет.

Про це кореспонденту УНІАН в Польщі повідомив заступник директора консульського відділу польського МЗС Влодзімеж Здуновський.

Він відзначив, що в інтернеті буде розміщена інтерактивна форма, яку можна буде заповнити он-лайн і відразу визначити дату подачі документів безпосередньо в консульстві.

Здуновський інформував, що документи після заповнення онлайн-форми можна буде здавати особисто або відправляти поштою, і запевнив, що при особистій подачі українцям не доведеться чекати в черзі. "Буде визначено час на подачу документів на кожні півгодини", - сказав він.

Здуновський відзначив, що онлайн-форма автоматично вказуватиме на помилки в анкеті, а також відразу реєструватиметься в електронній системі консульства, що дозволить прискорити видачу віз.

Представник МЗС також запевнив, що при новій процедурі не буде проблем, які були під час впровадження інтернет-реєстрації на здачу документів до консульств раніше, коли подеколи сторонні особи "вдиралися" в систему.

Здуновський відзначив, що міністерство також планує запровадити форму е-ваучера, коли туристи, які їдуть до Польщі, не будуть змушені надавати підтвердження про резервування готелю, транспорту та інші документи, а лише підтвердження туристичної фірми.

Представник МЗС відзначив, що так зване електронне консульство вже успішно діє в Росії, де, наприклад, в Москві 60% віз видається за його посередництвом.

Здуновський додав, що аналогічна процедура як експеримент вже запроваджена в консульстві Польщі в Луцьку.

Як повідомляв УНІАН, за попередніми даними польського МЗС, торік українці отримали на 17% більше віз, ніж в 2008 році, - понад 410 тис.

В Україні діє п'ять консульств Польщі: у Києві, Львові, Луцьку, Харкові та Одесі.

Польські консульства видають національні візи, які дають право перебувати лише на території Польщі, і шенгенські, з якими можна подорожувати по 25 європейських країнах, що входять до Шенгену.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua