Греція пропонує Китаю купити її облігації на 25 млрд євро


Греція пропонує Китаю купити її облігації на 25 млрд євро

Уряд Греції активно пропонує Китаю вкласти близько 25 млрд євро в грецькі державні облігації в надії знизити катастрофічно збільшений дефіцит держбюджету, пише газета Financial Times.

Посередником при проведенні переговорів між грецьким урядом і Державним управлінням валютного контролю КНР (State Administration of Foreign Exchange, Safe), яке управляє $2,4 трлн валютних резервів країни, виступає американський інвестиційний банк Goldman Sachs.

Один з високопоставлених грецьких чиновників сказав, що Афіни вітали б здійснення подібної операції. Конкретний обсяг випуску облігацій не називався, але чиновник повідомив, що в переговорах з Goldman Sachs згадувалась сума 20-25 млрд євро.

Уряд Греції вживає всіх можливих заходів для скорочення дефіциту держбюджету країни, який є найбільшим в Євросоюзі (12,7% ВВП). Як вважає уряд Греції, для цього їм необхідно розмістити в 2010 році облігації на 53 млрд євро (близько 20% ВВП).

Головний операційний директор Goldman Sachs Гарі Кон двічі відвідував Афіни для консультацій з прем'єр-міністром Греції Георгіосом Папандреу - в листопаді минулого року і в поточному місяці.

Поки що Китай відмовляється від операції. Проте скромніша пропозиція про купівлю облігацій на суму 5-10 млрд євро може виявитися успішнішою, вважають в уряді Греції після другого візиту Г.Кона.

Валютні резерви КНР лише в четвертому кварталі 2009 року зросли на $130 млрд. Джерела, близькі до Safe, повідомили, що в Китаю вже є "значний обсяг" грецьких боргових зобов'язань, і вони обережно ставляться до збільшення цього обсягу.

Раніше повідомлялося, що в понеділок, 25 січня, уряд Греції завершив розміщення євробондів з терміном обігу 5 років на суму 8 млрд євро, отримавши при цьому заявки на 25 млрд євро.

Генеральний директор грецького агентства із управління державним боргом Спірос Папаніколау заявив у вівторок, що Греція планує нове розміщення вже в наступному місяці. Цього разу будуть розміщені євробонди з терміном обігу 10 років. Уряд має намір остаточно визначити суму розміщення після вивчення реакції ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua