Кількість прибічників Бернанке у Сенаті зростає


Кількість прибічників Бернанке у Сенаті зростає

Група сенаторів публічно висловились в понеділок на підтримку перепризначення Бена Бернанке на посаду голови Федеральної резервної системи (ФРС) США, що підвищує шанси на успішне для нього голосування у верхній палаті.

За даними The Wall Street Journal, наразі 40 сенаторів (проти 26 в п'ятницю) заявили про свою підтримку Бернанке, якого багато хто вважає рятівником США від повторення Великої депресії, при цьому кількість його супротивників, які публічно заявили про свою позицію, змінилася мало і складає 17 проти 15 в п'ятницю.

Для проведення голосування для затвердження Бернанке на новий 4-річний термін, за процедурою, буде потрібно 60 голосів (хоча для самого затвердження вистачить 51 голосу).

Бернанке відвідав в понеділок Сенат, аби провести зустріч із сенатором-демократом Річардом Дурбіном. Сенатор заявив журналістам, що чекає, що глава ФРС буде затверджений верхньою палатою на другий термін.

Водночас група ліберальних політиків виступає проти, вказуючи на провали в роботі ФРС перед кризою і під час неї.

Адміністрація почала на вихідних активну кампанію на підтримку Бернанке, побоюючись, що, якщо його кандидатура буде відкинута на цьому тижні Сенатом, це підірве довіру до Барака Обами і викличе хвилювання на фінансових ринках.

Ще недавно перепризначення Бернанке, повноваження якого як голови ЦБ закінчуються 31 січня, здавалося вирішеною справою. Проте напередодні листопадових проміжних виборів деякі сенатори хотіли б продемонструвати виборцям, що розділяють незадоволеність суспільства величезними витратами на порятунок фінансової системи США під час кризи, що стимулює їх перехід в опозицію до нинішнього глави ФРС.

Кандидатура Бернанке була внесена до Конгресу Обамою в серпні, у минулому кандидатура глави ФРС, котра ще ніколи не пропонувалася президентом, не відкидалася законодавцями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua