Міністр фінансів Греції заперечує чутки про вихід країни з єврозони


Міністр фінансів Греції заперечує чутки про вихід країни з єврозони

Незважаючи на нищівну фінансову кризу, різку критику з боку Європейського Центробанку і продовження протестів фермерів, міністр фінансів Греції заперечує чутки про готовність його країни відмовитися від євро.

Будь-які припущення про те, що фінансова криза в Греції змусить країну відмовитися від євро, є необґрунтованими. "Я категорично відкидаю те, що Греція вийде з єврозони", - цитує німецька Die Welt слова грецького міністра фінансів Гіоргіоса Папаконстантіну.

Попри всі попередні обіцянки Папаконстантіну про контроль за ситуацією і боротьбу з дефіцитом бюджету, на Грецію обрушився шквал критики з боку ЄЦБ. Зокрема, його глава Жан-Клод Тріше вимагає від Греції зробити все можливе і привести свій бюджет в порядок. "Ніколи більше ми не прийматимемо національні бюджети, які не засновані на реальності", - цитує Тріше видання Focus.

Дефіцит державного бюджету в Греції в 2009 році був на рівні 12,7% від ВВП, згідно з прогнозами уряду. Це більш ніж в 4 рази перевищує цільовий граничний показник дефіциту, встановлений для всіх 27 держав-членів Європейського союзу на рівні 3%.

Соціалістичний уряд Греції раніше зобов'язався скоротити бюджетні видатки і збільшити доходи за рахунок податків. Проте вимоги робітників загрожують здатності уряду виконати свої обіцянки. Зокрема, грецькі фермери протягом двох тижнів активно протестували проти скорочення розміру субсидій, і тепер влада протягом двох днів збирається обговорювати майбутнє місцевого сільського господарства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua