МАУ набрала висоту


МАУ набрала висоту

Українські авіакомпанії по-різному закінчили кризовий 2009 рік. "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), попри падіння ринку на 17%, знизили обсяг перевезень лише на 7,6%, потіснивши лідера ринку - "Аеросвіт", показник якого знизився на 45%. Нинішній рік обіцяє бути для галузі не менш важким, але, виходячи із заявлених планів, МАУ розраховують зберегти за собою перше місце.

Якщо ще в 2008 році українські авіакомпанії показували упевнене зростання - обсяг перевезень пасажирів збільшився на 25,4%, - то минулий рік став для них провальним: ринок впав на 16,99%, до 5,13 млн, повідомили в п'ятницю в Державіаінспекції: "Найбільше на ринок вплинули економічна ситуація, складні погодні умови та епідеміологічна ситуація в кінці року". Падіння на внутрішніх рейсах досягло 20,14%, або 990 тис. осіб, на міжнародних - 16,19%, або 4,13 млн пасажирів. Зменшився також обсяг перевезень вантажів і пошти - на 16,65%, до 85,1 тис. т.

Намагаючись зберегти ринкові позиції, перевізники запроваджували нові послуги (наприклад, онлайн-реєстрацію) і тарифи (акції і знижки), домовлялися про спільні рейси на умовах код-шерінгу. Велику увагу приділяли оптимізації витрат: скорочували штат, частоту рейсів і навіть відмовилися від деяких напрямів. Загальна кількість рейсів за рік скоротилася на 16,14%, до 84,2 тис. Проводилася оптимізація флоту - компанії змінювали старі літаки на ефективніші нові або зовсім відмовлялися від частини авіапарку.

Однак якщо "Дніпроавіа" подібні заходи допомогли збільшити пасажиропотік на 45,1%, то "Аеросвіт" у результаті знизив обсяг перевезень на 44,8% (у 2008 році перевіз 2,51 млн осіб), втративши лідерство на ринку. Найбільшою компанією торік стала МАУ - вона перевезла 1,56 млн осіб (-7,6% до 2008 року). "'Аеросвіт' не зміг швидко адаптуватися до зміни ринкових умов. Структурні зміни в компанії продовжаться, але будуть абсолютно іншими", - пояснював співголова наглядової ради "Аеросвіту" Григорій Гуртовий. "Аеросвіт" істотно зменшив парк літаків торік і кількість рейсів. Тоді як МАУ, за словами генерального менеджера Amadeus (оператор бронювання авіаквитків) Олексія Муровцева, навпаки, збільшили флот і не скорочували мережу.

В авіакомпаніях доки не опублікували звіти за минулий рік, але чекають, що 2010 рік буде для них не менш важким. Так, в "Аеросвіті" планують перевезти близько 1,5 млн пасажирів - приблизно стільки ж, скільки в 2009 році. МАУ розраховує збільшити обсяг перевезень на 17,65%, до 2 млн осіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua